Menu Zamknij

Od zasad redagowania notki do nagrody i pieniędzy…

Uczniowie kl. 5a poznawali tajniki tworzenia notki biograficznej; do ćwiczeń posłużyły informacje z życia i twórczości H. Sienkiewicza (wszak po feriach wyruszymy w pustynię i puszczę, omawiając lekturę).

 Co najbardziej interesowało uczniów w biografii Henryka Sienkiewicza? Oczywiście, wartość pieniężna Nagrody Nobla. Ile dostają Laureaci tej prestiżowej nagrody, przyznawanej od 1901r.?

Uczniowie kl. 5a lubią brać język polski w swoje ręce. Chętnie przejmują rolę prowadzących i dzięki temu dowiadujemy się jeszcze więcej o świecie, nie tylko tym literackim. Tym razem rolę prezentującego przejął Sambor. Poprowadził dziś lekcję bardzo ciekawą. Nagrodę też otrzymał, najciekawszą z możliwych. Niestety, nie w szwedzkich koronach… A notkę – przy okazji – też już piszemy. Bo kiedy uczniowie uczą się najlepiej? Gdy nie wiedzą, że się uczą 🙂

Skip to content