Menu Zamknij

I Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów kl. 4-8

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie kaligrafii. Zadaniem konkursowym jest przepisanie pięknym pismem jednej z fraszek Jana Kochanowskiego. Szczegóły oraz tekst konkursowy znajduje się w Regulaminie. Na Wasze piękne prace czekamy do 4 marca 2022 r. Sprawdźmy się i zrelaksujmy piękną sztuką pisania –  na zwycięzców czekają ciekawe nagrody!

Warto przypomnieć, że kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Nauka kaligrafii była niegdyś (pamiętają o tym nasze babcie i dziadkowie) podstawowym szkolnym przedmiotem w klasach I-III i miała kształtować charakter i cierpliwość, oprócz, rzecz jasna, doskonalenia pisma odręcznego.

Serdecznie zapraszamy do pisania i zdobienia 🙂

Nauczyciele języka polskiego

Skip to content