Menu Zamknij

Program „Mleko, owoce i warzywa w szkole”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uruchomił akcję „Program dla szkół” – przedsięwzięcie wspierające ideę zdrowego odżywiania wśród dzieci. Nasza szkoła także i w tym roku podjęła chęć włączenia się do tego programu. Celem programu jest długotrwała zmiana nawyków żywieniowych naszych dzieci poprzez wprowadzenie owoców, warzyw, mleka i jego przetworów
do codziennej diety.

 Program skierowany jest do dzieci uczęszczających do klas I – V szkoły podstawowej. Dzieci otrzymują w ramach programu porcje składające się z produktu owocowego lub produktu warzywnego oraz porcji mleka. Dostarczane produkty posiadają gwarancję jakości. „Program dla szkół” współfinansowany jest z budżetu Unii Europejskiej i środków krajowych. Dla zgłoszonych dzieci porcje w ramach programu wydawane będą całkowicie bezpłatnie.

Rodzice zgłaszający chęć przystąpienia ich dzieci do bezpłatnego „Programu dla szkół” proszeni są o podpisanie poniższej deklaracji.

Więcej informacji na stronie programu: https://www.programdlaszkol.org/

Skip to content