Menu Zamknij

Nasi pierwszacy są „eko”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami brali udział w projekcie Ekoeksperymentarium.

Jest to bardzo atrakcyjna i intrygująca gra online, która uczy, jak być Eko w domu na co dzień oraz jak mądrze korzystać z otaczającej nas przyrody. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zabawne i oryginalne zadania i zagadki. Przekonali się, że wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków i dowiedzieli się min. jak efektywnie zmniejszyć zużycie prądu i wody, jak sprzątać bez użycia szkodliwych detergentów lub jaki środek transportu wybrać, żeby najmniej szkodzić środowisku.

Po zakończeniu wszystkich zadań obydwie klasy oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty uczestnictwa w programie. Certyfikaty otrzymały także wychowawczynie klas pierwszych – Barbara Mysłek i Grażyna Bednarska.

Skip to content