Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica - ALICJA JANKOWSKA - uzyskała tytuł FINALISTKI Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego uzyskując 26 wynik w województwie.

Gratulujemy!

Po raz kolejny jesteśmy najlepsi w WOJEWÓDZKICH MIĘDZYSZKOLNYCH MISTRZOSTWACH BOWLINGOWYCH w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało ponad 800 zawodników z 84 szkół, z Trójmiasta i Wejherowa. A my zajęliśmy I miejsce !!! W obu kategoriach!! Mamy Mistrzów i Mistrzynie w województwie! Najwięcej punktów w serii finałowej zdobył Eryk - uczeń naszej szkoły. Został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Dzień liczby Pi

Zbliża się 14 marca - dzień mający na celu uczczenie stałej matematycznej Pi (3.1415926...). Pierwszy raz obchodzony w San Francisco, w muzeum naukowym 'Exploratorium' 14 marca 1988. Pomysłodawcą był Larry Shaw obecnie emerytowany już pracownik tego muzeum. Larry Shaw nazywany jest "Księciem Pi" (ang: Prince of Pi). Świętowanie dnia liczby Pi w tym muzeum polega na chodzeniu w kółko, i zajadaniu okrągłych ciastek (ang: Pie - słowo 'Pie' podobne jest do 'Pi'). Apogeum święta wypada 14 marca o godzinie 1:59:26 (przybliżenie liczby pi to : 3.1415926 ).

W naszej Szkole w tym dniu czekają na Uczniów zadania… czekajcie na dalsze wieści…

Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego "Hurray I know English" nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty:

JACEK JANKOWSKI zajął III miejsce, zaś MAYA MONTIEL-GORGOLIK uzyskała 11. wynik spośród uczestników finału konkursu. Gratulujemy!

Sukces Zuzi z 6b!

Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Zuzanna Haberka z klasy 6b zdobyła wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Językowo - Plastycznym "My town" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin oraz Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

GRATULUJEMY!

Mistrzowie Matlandii

Rozpoczynamy wyścig o miano Mistrzów Matlandii!

Nasza Szkoła bierze udział w Drugiej edycji KONKURSU „Mistrzowie Matlandii”  organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Celem Konkursu jest wyłonienie 5 najlepszych klas, które osiągną najwyższe wyniki z rozwiązanych zadań znajdujących się w Matlandii 4, 5, 6, 7 oraz 8 w czasie trwania Konkursu.Zakończenie konkursu nastąpi 31.05.2019 r.

Wyniki ogłosimy 7.06.2019 r.

Zapraszamy do udziału w rywalizacji!

M.Kierszka

E.Bielecka