Ruszyły prace w "Ogrodzie Otwartym"

Prace ruszyły!!

Sobota, choć pogoda uatrakcyjniała nam czas, upłynęła bardzo pracowicie. Rozpoczęliśmy pracę nad tworzeniem Otwartego Ogrodu Społecznego. Pięknie oczyściliśmy teren, jeszcze piękniej obsadziliśmy skarpy roślinnościom, kwiatami, ziołami, krzewami. Przedstawiciele klasy Ia posadzili swoje drzewo. Dzięki sponsorom, zaangażowanym amatorom natury, nie zabrakło atrakcji i zabawy. Będzie cudnie! To będzie nasze miejsce na zabawę, edukację i wspólny wypoczynek. Dziękujemy za obecność i przyjemny wysiłek.

Dzielnicowy Turniej Zerówek 2019 za nami

Wszystkie zerówki ze Wzgórza św. Maksymiliana żądne przygód, zabawy i zdrowej rywalizacji przybyły dziś do Nas na I Dzielnicowy Turniej Zerówek. Rewelacyjna atmosfera, jeszcze fantastyczniejsze dzieciaki i fenomenalne konkurencje (brawo Organizatorki!!!) przełożyły się na sukces imprezy. A dzięki dużej liczbie sponsorów, wszyscy byli dziś wygranymi i upuścili SP 23 z mnóstwem nagród rzeczowych oraz niespodzianek ( zajęcia w Jump City, Kalamo, lekcja KARATE czy warsztaty szycia w Pracowni Krawieckiej). Gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce - zerówka SP 23

II miejsce -zerówka z Przedszkola nr 9

III miejsce - zerówkowicze z Przedszkola nr 19

IV miejsce - zerówkowicze z przedszkola Oxfordzik

Dziękujemy nauczycielom, którzy pięknie przygotowali swoje grupy.

Już dziś śmiało można ogłosić, że Dzielnicowy Turniej Zerówek na stałe zagości w kalendarzu Wzgórza św. Maksymiliana. Do zobaczenia za rok !!!

Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni, Rada Rodziców, Radni Dzielnicy, Baza Sport Gdynia (właściciele kortów na terenie szkoły) oraz mieszkańcy dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana podjęli się planów niezwykłych; uwierzyli, że marzenia są po to, aby je spełniać. Marzenia służą przemianie miejsc niewykorzystanych, często zapomnianych w coś nowego, pięknego i sensownego. Takim marzeniem – przedsięwzięciem jest OGRÓD. Ogród niezwykły, niebanalny, który stanie się miejscem edukacji, zabawy, pracy, relaksu i rozwoju.

Szkoła dysponuje dużym, zielonym terenem. To stary ogród, pełen zakamarków, starych altan, pagórków, a dla nas to po prostu potencjał nad potencjałem!

Młodzi, nowi Radni Dzielnicy, z panią Małgosią Sokołowską na czele, dysponują pomysłami, energią i nieograniczoną chęcią stworzenia otwartego miejsca spotkań, które połączy pokolenia – na łonie natury, we florystycznej inwencji i pracy, w centrum miasta.

Środowisko Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni wraz z Radą Rodziców to ludzie z pomysłem na edukację uczniów, chęcią odkrywania i pielęgnowania ich talentów, zwykłą dziecięcą radością wspólnego poznawania, dotykania i doświadczania świata.

RAZEM pragniemy stworzyć Otwarty Ogród Społeczny z widokiem na morze !

Czym będzie Otwarty Ogród Społeczny przy SP 23 ?

Ogród Społeczny - zaproszenie

Zacznijmy wspólnym sprzątaniem w sobotę, 18 maja od godz. 10.00 spotkajmy się w ogrodzie. Uporządkujemy krzewy, ogrodzenie, skarpę zasadzając krzewy, zioła i kwiaty.

Po trudach fizycznej pracy zapraszamy na relaks przy grillu i wspólne zabawy z dziećmi ( w planach animacje, zajęcia rekreacyjne oraz joga).

Sobota, 18 maja od 10:00 - wielkie sprzątanie, zabawa i biesiadowanie. Przyjdź koniecznie!! To będzie ogród dla wszystkich! Ogród integrujący mieszkańców Wzgórza św. Maksymiliana!

Czego potrzebujemy:

Przede wszystkim rąk do pracy i dobrego humoru. Jeżeli masz możliwość i chęć, aby wesprzeć projekt przyniesieniem czegoś jeszcze, to poniżej znajduje się proponowana lista rzeczy, które się przydadzą. Najważniejsza jest Twoja obecność. Najlepiej całą rodziną i ze znajomymi! Zapraszamy!

Lista nieobowiązkowa:

1. Rękawiczki do pracy, narzędzia (oznacz, jeśli nie chcesz stracić).
  2. Ziemię pod sadzonki, duże kamienie polne.
  3. Sadzonki (poniżej lista proponowanych, ale weź, co możesz):
  •  zioła: np. mięta, bazylia, tymianek, majeranek, etc
  • lawenda, wrzosy i wrzośce
  • krzewy: irga płożąca, jałowiec płożący, bluszcz
  • krzaki ozdobne: tawula wczesna, trzmielina
  • kwiaty: nasturcja, hortensja, niezapominajki
  • różne skalniaki np.: rojnik pospolity,

Chcielibyśmy również pomalować płot (starą siatkę), więc potrzebne są pędzle i farby, druciaki do wyczyszczenia siatki.

Jeżeli wiesz już, że będziesz i zamierzasz przynieść coś konkretnego, proszę o kontakt mailowy do pani Małgosi Sokołowskiej malrzą@gmail.com, pozwoli to na wcześniejszą organizację prac.

Zebrania z rodzicami

8 maja (środa) odbędą się zebrania z rodzicami. Zebrania w klasach wyjeżdżających na wycieczki odbęda się 15 maja.

Zebrania rozpoczynają się o godzinie wskazanej przez wychowawcę klasy.

I Dzielnicowy Turniej Zerówek - zapraszamy!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Informujemy, że od soboty 27.04 strajk zostaje zawieszony.

Serdecznie dziękujemy Wam za liczne słowa wsparcia i przyjazne gesty w tych trudnych chwilach.

Od poniedziałku szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze:

29.04 - zajęcia opiekuńcze w świetlicy 6.30-17.30
30.04 - zajęcia opiekuńcze w świetlicy 6.30-17.30
1.05 - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy (dzień wolny)
2.05 - zajęcia opiekuńcze w świetlicy 6.30-17.30
3.05 - Święto Narodowe Trzeciego Maja (dzień wolny)

W poniedziałek 6.05 spotykamy się na zajęciach dydaktycznych!

Pozdrawiamy i życzymy udanej majówki.

Walentyna Trojanowska

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniej nauczycielki fizyki i matematyki naszej Szkoły

Koleżanki

WALENTYNY TROJANOWSKIEJ

~~

Rodzinie naszej zmarłej Koleżanki składamy najszczersze wyrazy współczucia

Dyrektor i grono nauczycielskie SP 23 w Gdyni wraz z uczniami

Informacja o organizacji pracy szkoły od 24.04

W związku z kontynuowanym strajkiem nauczycieli zajęcia dydaktyczne w szkole są zawieszone.

Informujemy rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom, że świetlica szkolna działa od 6.30 do 17.30 i może przyjąć nie wiecej niż pięćdziesięcioro uczniów.

Wielkanoc 2019