MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - 20 listopada 2021

Znamy swoje prawa! Rozmawiajmy o nich! A okazja nadarza się sama - 20 listopada obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA, czyli rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, z 1959 roku w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku. Deklaracja Praw Dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r. Rocznica jest okazją do poznania bliżej tej ważnej dla Nas tematyki.

"Dzień ten przypomina, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa".

Efektem naszej dzisiejszej wspólnej zabawy jest plakat ilustrujący postulaty zawarte w Deklaracji.

 

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com