Zdrowo i kolorow - czyli kolejna edycja ŚMIESZNYCH PIĄTKÓW

6 października rusza kolejna edycja "Śmiesznych Piątków". W bieżącym roku szkolnym będzie jej przyświecało hasło "Zdrowo i kolorowo!" Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-III wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy, promującej zdrowe odżywianie. Tym bardziej, że tegoroczne Śmieszne Piątki to konkurs!

W ciągu roku szkolnego KOLOROWYCH DNI będzie pięć:

• ZIELONY
  • POMARANCZOWY
  • CZERWONY
  • ŻÓŁTY
  • BŁĘKITNY

Danego dnia ubieramy się w odpowiednim kolorze, wystarczy koszulka, ale możemy być cali zieloni, pomarańczowi... Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Śniadania tego dnia mają być również kolorowe.         I oczywiście zdrowe! Dzień Zielony-ogórki, gruszki, winogrona, groszek, kiwi, soki owocowe... . Będziemy przyznawać punkty. W czerwcu nastąpi podsumowanie. Klasa, która uzbiera ich najwięcej, zdobędzie nagrodę! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

27 kwietnia odbyło się spotkanie ze strażnikiem Straży Miejskiej w ramach obchodów Dni Ziemi. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji i obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat zwierząt zamieszkujących Gdynię i jej okolice oraz ogłądaliśmy filmy z udanych  interwencji strażników, którzy udzielili pomocy zwierzętom w różnych sytuacjach. Ponadto zostaliśmy poinstruowani jak mamy się zachowywać, gdy zobaczymy zranione, zagubione, dzikie zwierzę. Po zapoznaniu się z rolą strażnika miejskiego i jego pracą, pewnie większość naszych uczniów w przyszłości będzie aplikować  na to stanowisko :)

Dyskoteka w styczniu!

Akcja zbierania zakrętek uwieńczona sukcesem!

Pragniemy poinformować wszystkich uczniów i ich rodziny, że nasza akcja zbierania nakrętek dla Adasia zakończyla się powodzeniem. W ramach podziękowań wszystkim współtwórcom tego sukcesu, udostępniamy zdjęcie szczęśliwego Adama na nowiutkim wózku.

Zaproszenie na dyskotekę 27 października

Prezydium Samorządu Uczniowskiego wybrane!

13 października odbyły się wyboru do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Dokonaliście wyboru swojej reprezentacji - ważnego organu szkoły :-)

Do Prezydium zostali wybrani:

• Tymoteusz Malek (klasa 5b)
  • Aleksander Bożek (klasa 4a)
  • Zuzanna Haberka (klasa 4b)
  • Eliza Koszałka (klasa 6a)

Gratulujemy!

Kolorowy świat - dni tematyczne

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do kolorowej podróży po kontynentach. Zorganizujemy 5 dni tematycznych (piątki), w których przebierzemy się w ubrania związane tematycznie lub kolorystycznie z państwami na danym kontynencie. Tego dnia panie kucharki przygotują też potrawę pochodzacą z państwa leżącego na tym kontynencie a uczniowie beda poznawac tradycje tej części świata. Zapraszamy do zabawy.

Terminarz:

• 7 października - Dzien Europejski