Akcja na rzecz hospicjum w Gdyni zakończona

Tyle zebraliśmy! Dzię-ku-je-my! :)

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom SP nr 23 za włączenie się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum w Gdyni! Nie zawodzicie w czynieniu dobra! Dyskoteka oraz kiermasz łakoci zorganizowany przez klasę 7B wraz z wychowawczynią cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli  Raz jeszcze- dziękujemy! W niespełna tygodniowej akcji zebraliśmy 587 zł dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum!

"Mikołajki dla Ciapkowa".

Nasi wolontariusze i członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w mikołajkach dla zwierząt, organizowanych przez gdyńskie Ciapkowo! Położyliśmy pod choinką te dary, które wszysycy uczniowie przynieśli do szkoły! Łącznie było to ponad 20 kg karmy, kilka koców i dużo zabawek! Dziękujemy za Wasze dobre serce, zwierzaki są wdzięczne

Wielka reaktywacja Samorządu Uczniowskiego po ostatnich wyborach! Spotykamy się, rozmawiamy i debatujemy o funkcjonowaniu naszej Szkoły. To Wy, uczniowie jesteście jej sercem. Cieszymy się z tego, że chcecie prawdziwie tworzyć SP nr 23!

Apel Samorządu Uczniowskiego

16 października odbył się apel prowadzony przez Samorząd Uczniowski. Był on  podsumowaniu akcji organizowanych przez SU i  nauczycieli matematyki na terenie naszej szkoły.

• Światowy Dzień Zwierzaka uczciliśmy przynosząc fotografie naszych czworonożnych pupili, akcja odniosła duży sukces, nagrodzeni zostali wszyscy autorzy zdjęć i ich zwierzaki.
  • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego świętowaliśmy, rozwiązując zadanie matematyczne, prawidłowo cenę telegramu wyliczyły : Alicja Jankowska i Aleksandra Bucior.
  • Ubiegłoroczna akcja "Rowerowy Maj  2019" dopiero podczas apelu znalazła swój finał: uczestnicy otrzymali nagrody były to talony wejścia do Aqua Parku w Redzie, odblaski, światełka rowerowe inne rowerowe gadżety. Dziękujemy Mobilnej Gdyni.

Róbmy dobro :-)

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom  i wolontariuszce Sandrze za włączenie się w pomoc Hospicjum w Gdyni! Sprzedaliśmy łącznie 28 kalendarzy, a sumę, którą zebraliśmy poznamy już niebawem! W tym roku szkolnym przewidujemy więcej akcji na rzecz Hospicjum, szczegóły wkrótce.

Dzień liczby Pi

Zbliża się 14 marca - dzień mający na celu uczczenie stałej matematycznej Pi (3.1415926...). Pierwszy raz obchodzony w San Francisco, w muzeum naukowym 'Exploratorium' 14 marca 1988. Pomysłodawcą był Larry Shaw obecnie emerytowany już pracownik tego muzeum. Larry Shaw nazywany jest "Księciem Pi" (ang: Prince of Pi). Świętowanie dnia liczby Pi w tym muzeum polega na chodzeniu w kółko, i zajadaniu okrągłych ciastek (ang: Pie - słowo 'Pie' podobne jest do 'Pi'). Apogeum święta wypada 14 marca o godzinie 1:59:26 (przybliżenie liczby pi to : 3.1415926 ).

W naszej Szkole w tym dniu czekają na Uczniów zadania… czekajcie na dalsze wieści…

Podzielmy się pluszakiem

Kochani uczniowie, drodzy rodzice!

Nasza Szkoła włączyła się w gdyńską akcję "Podziel się pluszakiem", zbiórkę NOWYCH pluszaków dla dzieciaczków, które są chore, pochodzą z biednych rodzin, których rodziców nie stać na kupno im gwiazdkowego misiaka. Akcję współorganizują Urząd Miasta Gdyni oraz Fundacja "Kreatywni". Nowe maskotki można przynosić do Szkoły do 19.12.2018 r. Miejsce na nie znajdzie się na parterze, karton obok tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Liczymy na Waszą szczodrość w tym przedświątecznym przedsięwzięciu... :) Przy okazji serdecznie dziękujemy Mai i Zosi z IVA za wykonanie tego pięknego plakatu informacyjnego!

Wolontariusze kwestują

W dniach 31 października i 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły - pod opieką pani Beaty Gajewskiej - kwestowali, na gdyńskich cmentarzach, na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Dzień znaczka pocztowego

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego już za nami, były klasery z kolekcjami znaczków (zbierane przez rodziców i nawet dziadków naszych uczniów), łamigłówki matematyczne przesłane skrzynką szkolną, w którą zamieniła się urna. Uczniowie mogli także poczuć na własnej skórze jak to się stoi w "ogonku".

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com