Wolontariusze kwestują

W dniach 31 października i 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły - pod opieką pani Beaty Gajewskiej - kwestowali, na gdyńskich cmentarzach, na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Dzień znaczka pocztowego

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego już za nami, były klasery z kolekcjami znaczków (zbierane przez rodziców i nawet dziadków naszych uczniów), łamigłówki matematyczne przesłane skrzynką szkolną, w którą zamieniła się urna. Uczniowie mogli także poczuć na własnej skórze jak to się stoi w "ogonku".

Dzień Kropki w naszej szkole

14 września uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w projekcie szkolnym „International Dot Day”, czyli w dniu kreatywności i talentów. Projekt ma na celu pokazanie uczniom, że w każdym z nich drzemie talent. Dla niektórych to talent matematyczny, informatyczny, sportowy, a dla niektórych artystyczny. Ważne, żeby rozpoznać swoje zdolności. Uczniowie podczas zajęć próbowali odnaleźć w sobie talent matematyczny, zmagając się z niełatwymi zadaniami. Poniżej relacje nauczycieli z wydarzenia:

Uczniowie klas IV A, IV C i VB w dniu 14 września 2018 uczestniczyli w projekcie szkolnym „International Dot Day”, czyli w dniu kreatywności i talentów. Projekt ma na celu pokazanie uczniom, że w każdym z nich drzemie talent.  Dla nie których to talent matematyczny, informatyczny, sportowy a dla niektórych artystyczny. Ważne, żeby rozpoznać swoje zdolności. Uczniowie podczas zajęć próbowali odnaleźć w sobie talent matematyczny zmagając się w niełatwych zadaniach. Uczniowie zostali wyróżnieni matematycznymi kropkami :-) :-)

Magdalena Kierszka

Dzisiejsze lekcje matematyki w 4b, 6a, 7a i 8b toczyły się wokół kropek, poznaliśmy historię małej Vashti i Jej kopkowe dzieła. Odszyfrowywaliśmy kropki z alfabetu Brailla, żeby zakodować swoje imię i nazwisko. Potem sluchalismy kropek i kresek z alfabetu Morsea i udało nam się pokazać swoje imię tym kodem.

Elżbieta Bielecka

Podsumowanie akcji pomocy dla "Ciapkowa"

Drodzy Darczyńcy !

W imieniu podopiecznych gdyńskiego Ciapkowa pragniemy Wam podziękować za wielkie serce, które włożyliście w akcję. Wasze ogromne zaangażowanie przełożyło się na liczne dary. Dzięki Waszej empatii zwierzaki z Ciapkowa będą miały nie tylko pełne brzuchy, ciepłe budy, ale i zabawki, którymi umilą sobie czas, oraz kolejne akcesoria konieczne do wyprowadzania na spacer. Prowadzona równocześnie zbiórka pieniężna pokazała, że potraktowaliście przedsięwzięcie bardzo poważnie. Uzbieraliśmy aż 270 zł.

Wielkie brawa za fantastyczną postawę i rewelacyjny wynik !!!

Dziękujemy !
Organizatorzy zbiórki: świetlica, samorząd szkolny oraz szkolne koło wolontariatu

Łańcuch świąteczny

W ostatnim tygodniu grudnia, tuż przed świętami, podczas przerw Samorząd Uczniowski zaproponował wspólne klejenie łańcucha świątecznego - było sporo zabawy i radości.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Do połowy grudnia w naszej szkole uczniowie samorządu wraz ze szkolnym kołem wolontariatu i świetlicą organizują zbiórkę na rzecz podopiecznych gdyńskiego Ciapkowa. Dary można przynosić do 15 grudnia do świetlicy.  Zbieramy karmę suchą i w puszkach dla psów oraz kotów, koce, ręczniki prześcieradła, legowiska dla zwierząt, zimowe ubranka dla psów. Zorganizowany zostanie również kiermasz maskotek pluszowych pn. „Kup pluszaka dla zwierzaka”, dzięki któremu będzie można wspomóc finansowo Schronisko kupując maskotkę. Pragnąc nie ograniczać możliwości pomocy bezdomnym zwierzętom, uczniowie zaproponowali również akcję „Wrzuć monetę na kuwetę” polegającą na zbiórce pieniężnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wsparcia akcji swoim zaangażowaniem, darem lub monetą. Pomóżmy godnie przetrwać zwierzętom zimę w Ciapkowie, a przy okazji dajmy przykład bezinteresownej postawy wspierającej potrzebujących.

29 listopada zapraszamy na dyskotekę

Dyskoteka szkolna dla klas 4-7, odbędzie się dnia 28.11.2017 w godzinach 16.00-18.00. Mile widziane stroje andrzejkowe! Wstęp: 2zł i, jak zawsze, obuwie zmienne

Zdrowo i kolorow - czyli kolejna edycja ŚMIESZNYCH PIĄTKÓW

6 października rusza kolejna edycja "Śmiesznych Piątków". W bieżącym roku szkolnym będzie jej przyświecało hasło "Zdrowo i kolorowo!" Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-III wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy, promującej zdrowe odżywianie. Tym bardziej, że tegoroczne Śmieszne Piątki to konkurs!

W ciągu roku szkolnego KOLOROWYCH DNI będzie pięć:

• ZIELONY
  • POMARANCZOWY
  • CZERWONY
  • ŻÓŁTY
  • BŁĘKITNY

Danego dnia ubieramy się w odpowiednim kolorze, wystarczy koszulka, ale możemy być cali zieloni, pomarańczowi... Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Śniadania tego dnia mają być również kolorowe.         I oczywiście zdrowe! Dzień Zielony-ogórki, gruszki, winogrona, groszek, kiwi, soki owocowe... . Będziemy przyznawać punkty. W czerwcu nastąpi podsumowanie. Klasa, która uzbiera ich najwięcej, zdobędzie nagrodę! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

27 kwietnia odbyło się spotkanie ze strażnikiem Straży Miejskiej w ramach obchodów Dni Ziemi. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji i obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat zwierząt zamieszkujących Gdynię i jej okolice oraz ogłądaliśmy filmy z udanych  interwencji strażników, którzy udzielili pomocy zwierzętom w różnych sytuacjach. Ponadto zostaliśmy poinstruowani jak mamy się zachowywać, gdy zobaczymy zranione, zagubione, dzikie zwierzę. Po zapoznaniu się z rolą strażnika miejskiego i jego pracą, pewnie większość naszych uczniów w przyszłości będzie aplikować  na to stanowisko :)

Dyskoteka w styczniu!