"Zdrowie na talerzu" - jak jeść zdrowo

W związku z promowaną akcją "Zdrowie na talerzu" (współpraca z Firmami: Artykuły Spożywcze Salvit- Prima i PRESS S.C. zajmującymi się dystrybucją warzyw, owoców, mleka i jego przetworów w szkołach) w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny dotyczący zdrowego żywienia. Dzieci z wielkim zapałem i entuzjazmem przedstawiły w nim swoje propozycje zdrowej, ciekawej i smacznej diety.

Wiosenna wyprawa do lasu

Maszeruje wiosna, a ptaki wokoło lecą i świergocą głośno i wesoło"! Tak, tak - jutro zaczyna się ta piękna pora roku-lecz nasza świetlica już dziś poszukiwała jej oznak w pobliskim lesie.

61. urodziny naszej świetlicy!

W Dniu Otwartym Szkoły – 9 marca 2019 r. nasza „Stokrotka” obchodziła swoje 61 urodziny. Szanownych gości gorąco powitała kadra nauczycieli świetlicy oraz szefowa naszej kuchni p. Danusia, która przygotowała przesmaczny „stokrotkowy” tort urodzinowy. Panowała świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja podczas konkursów i nauki śpiewu hymnu naszej świetlicy „Stokrotka polna”. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i świętowaliśmy ten dzień.

Styczeń 2019 w świetlicy

Co można robić w świetlicy? Okazuje się, że bardzo wiele rzeczy :-)

Najpierw naszą świetlicę odwiedza p.Grażynka-szkolna pielęgniarka, która w bardzo ciekawy sposób przeprowadza pogadanki na temat zdrowego stylu życia, odżywiania i higieny jamy ustnej. Następnie zachęceni piękną, zimową aurą bawiliśmy się na szkolnej górce.

Świetlica świętuje karnawał

Była zabawa, oj działo się! Tańce, pląsy, konkursy, fajna muzyka, odwiedziny instruktorki Zumby-p. Małgosi (serdecznie dziękujemy!), pyszny poczęstunek. Tak bawiła się świetlica w tegorocznym karnawale.

Warsztaty zdrowego żywienia

22 stycznia 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty promujące zdrowy tryb życia  przeprowadzone przez firmę Salvit – Prima odpowiedzialną za akcję „Owoce i warzywa w szkole”.  Podczas zajęć przedstawicielki w/w firmy odbyły szereg pogadanek na temat potrzeby zdrowego stylu życia, jego higieny oraz konieczności spożywania warzyw i owoców. W trakcie spotkania przygotowano przepyszne soki warzywno-owocowe, które z wielką ochotą  degustowali nasi uczniowie.

Świetlica niesie pomoc zwierzętom

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. W związku z tym świętem świetlica zorganizowała zbiórkę karmy dla Ciapkowa w Gdyni. Uczennice klasy 4 b w imieniu wszystkich darczyńców, przekazały dary dla zwierzaków ze schroniska.

Z wizytą w Domu Seniora

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Seniora, dzieci z naszej świetlicy wraz z wychowawczynią - p.Olą odwiedziły Dom Seniora przy ul.Maczka w Gdyni. Poszły tam z krótkim programem artystycznym, życzeniami płynącymi z ich serduszek oraz ze szczerym, jasnym uśmiechem. Wizyta była niezwykle udana, wszyscy bardzo się cieszyli ze spotkania - zarówno nasi solenizanci jak i uczniowie. Mamy zamiar odwiedzać to miejsce częściej, bowiem widzieliśmy, ile sprawiliśmy radości pensjonariuszom Domu.

Jesień zaczyna się ... w świetlicy

Nadeszła jesień przynosząc kolorowe liście, żołędzie, kasztany. Te oraz inne materiały przyrodnicze wraz z masą solną posłużyły dzieciom ze szkolnej świetlicy do wykonania pięknych przestrzennych prac. Budzą one radość i podziw dla dziecięcej twórczości i stanowią wyjątkową dekorację szkolnych pomieszczeń. Jesień jest inspiracją dla dziecięcej działalności plastycznej. Pod opieką wychowawców świetlicy szkolnej powstają fantastyczne prace, które zdobią naszą świetlicową galerię.

Warsztaty krawieckie

Oj dzieje się w naszej świetlicy, dzieje! Ostatnio odwiedziła nas szefowa Akademii "Lilki Szpilki" promującej naukę szycia. Pani Agnieszka przeprowadziła fantastyczne warsztaty krawieckie, podczas których nasze dzieci uszyły cudowne, leśne zwierzątka.

Dziękujemy Pani Agnieszko- Szpilko za wspaniałe zajęcia

Ochrona danych

Mistrzowie Matlandii

Informacje Świetlicy