Świetlica niesie pomoc zwierzętom

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. W związku z tym świętem świetlica zorganizowała zbiórkę karmy dla Ciapkowa w Gdyni. Uczennice klasy 4 b w imieniu wszystkich darczyńców, przekazały dary dla zwierzaków ze schroniska.

Z wizytą w Domu Seniora

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Seniora, dzieci z naszej świetlicy wraz z wychowawczynią - p.Olą odwiedziły Dom Seniora przy ul.Maczka w Gdyni. Poszły tam z krótkim programem artystycznym, życzeniami płynącymi z ich serduszek oraz ze szczerym, jasnym uśmiechem. Wizyta była niezwykle udana, wszyscy bardzo się cieszyli ze spotkania - zarówno nasi solenizanci jak i uczniowie. Mamy zamiar odwiedzać to miejsce częściej, bowiem widzieliśmy, ile sprawiliśmy radości pensjonariuszom Domu.

Jesień zaczyna się ... w świetlicy

Nadeszła jesień przynosząc kolorowe liście, żołędzie, kasztany. Te oraz inne materiały przyrodnicze wraz z masą solną posłużyły dzieciom ze szkolnej świetlicy do wykonania pięknych przestrzennych prac. Budzą one radość i podziw dla dziecięcej twórczości i stanowią wyjątkową dekorację szkolnych pomieszczeń. Jesień jest inspiracją dla dziecięcej działalności plastycznej. Pod opieką wychowawców świetlicy szkolnej powstają fantastyczne prace, które zdobią naszą świetlicową galerię.

Warsztaty krawieckie

Oj dzieje się w naszej świetlicy, dzieje! Ostatnio odwiedziła nas szefowa Akademii "Lilki Szpilki" promującej naukę szycia. Pani Agnieszka przeprowadziła fantastyczne warsztaty krawieckie, podczas których nasze dzieci uszyły cudowne, leśne zwierzątka.

Dziękujemy Pani Agnieszko- Szpilko za wspaniałe zajęcia

Praca w Świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Działania Świetlicy w tym roku szkolnym będą rozszerzone o Kluby:

• Sportowy
  • Plastyczny
  • Gier Planszowych
  • Turystyczny
  • Artystyczny

Nowością jest Klub Zdrowego Misia, w ramach którego dzieci nabędą wiele wiedzy i umiejętności w zakresie przestrzegania bezpieczeństwa w szkole i poza nią, higieny, rozwoju fizycznego, zdrowego odżywiania oraz kultury spożywania posiłków.

Priorytetem  pracy świetlicy jest jak najlepsza opieka nad uczniami w niej przebywającymi oraz troska o ich rozwój własny, realizowana poprzez szeroką gamę zajęć.

Sport w świetlicy

My w świetlicy czasu nie marnujemy i w sportowych akcjach udział bierzemy! Ostatnio w naszej świetlicy odbyły się dwie wielkie imprezy sportowe: Świetlicowy Turniej Gry w Dwa Ognie i Świetlicowy Festyn Sportowy. Atrakcji było co niemiara, pogoda fantastyczna, świetne humory i...bardzo,bardzo zdrowa rywalizacja.

O bezpiecznych wakacjach w naszej świetlicy

W związku z ostatnim w tym roku tematem pracy w świetlicy-"Bezpieczne wakacje" odbył się u nas konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Dzieci wykonały piękne prace przedstawiające bezpieczne i niebezpieczne zachowania podczas wakacji oraz odbyliśmy cykl pogadanek poświęconych tym zagadnieniom.

Świetlicowe warsztaty kulinarne

Sumiennie pielęgnujemy nasz świetlicowy ogródek i, ku naszej wielkiej uciesze, wyrósł nam między innymi przepiękny, dorodny szczypiorek. Jakże smacznie było go spożyć z twarożkiem i jogurtem na naszych warsztatach kulinarnych, podczas których własnoręcznie wykonaliśmy zdrowe kanapeczki.

Zdrowy znaczy szczęśliwy

W dniach 19-23.03 2018 r. w świetlicy odbywały się warsztaty „Healthy Means Happy” - czyli od małego coś zdrowego, bo zdrowie nas uszczęśliwia! Wolontariusze z VI LO w Gdyni przeprowadzili cykl fantastycznych warsztatów dotyczących zdrowego żywienia i aktywnego życia w ruchu. Nasze dzieci były zachwycone! Pragniemy podziękować organizatorom, którzy w powyższe zajęcia włożyli naprawdę wiele, wiele serca.

Z górki ... na pazurki :-)

Mamy mroźną, piękną zimę- i w pełni korzystamy z jej uroków. Nasze "świetlicowe" dzieci uwielbiają zjazdy na jabłuszkach i...wcale nie musimy szukać górki, by się na nich ścigać - mamy ja przy naszym boisku szkolnym. Nasze codzienne wyjścia na te zimowe harce cieszą się ogromnym powodzeniem!

Nasze akcje

Ochrona danych

Informacje Świetlicy

• GODZINY OTWARCIA ŚWIETLICY