Sport w świetlicy

My w świetlicy czasu nie marnujemy i w sportowych akcjach udział bierzemy! Ostatnio w naszej świetlicy odbyły się dwie wielkie imprezy sportowe: Świetlicowy Turniej Gry w Dwa Ognie i Świetlicowy Festyn Sportowy. Atrakcji było co niemiara, pogoda fantastyczna, świetne humory i...bardzo,bardzo zdrowa rywalizacja.

O bezpiecznych wakacjach w naszej świetlicy

W związku z ostatnim w tym roku tematem pracy w świetlicy-"Bezpieczne wakacje" odbył się u nas konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Dzieci wykonały piękne prace przedstawiające bezpieczne i niebezpieczne zachowania podczas wakacji oraz odbyliśmy cykl pogadanek poświęconych tym zagadnieniom.

Świetlicowe warsztaty kulinarne

Sumiennie pielęgnujemy nasz świetlicowy ogródek i, ku naszej wielkiej uciesze, wyrósł nam między innymi przepiękny, dorodny szczypiorek. Jakże smacznie było go spożyć z twarożkiem i jogurtem na naszych warsztatach kulinarnych, podczas których własnoręcznie wykonaliśmy zdrowe kanapeczki.

Zdrowy znaczy szczęśliwy

W dniach 19-23.03 2018 r. w świetlicy odbywały się warsztaty „Healthy Means Happy” - czyli od małego coś zdrowego, bo zdrowie nas uszczęśliwia! Wolontariusze z VI LO w Gdyni przeprowadzili cykl fantastycznych warsztatów dotyczących zdrowego żywienia i aktywnego życia w ruchu. Nasze dzieci były zachwycone! Pragniemy podziękować organizatorom, którzy w powyższe zajęcia włożyli naprawdę wiele, wiele serca.

Z górki ... na pazurki :-)

Mamy mroźną, piękną zimę- i w pełni korzystamy z jej uroków. Nasze "świetlicowe" dzieci uwielbiają zjazdy na jabłuszkach i...wcale nie musimy szukać górki, by się na nich ścigać - mamy ja przy naszym boisku szkolnym. Nasze codzienne wyjścia na te zimowe harce cieszą się ogromnym powodzeniem!

Świetlicowy Klub Turystyczny w działaniu

W ramach niezwykle prężnie działającego Świetlicowego Klubu  Turystycznego w piątek – 23.02.2018 r.  odbyły się bardzo ciekawe, pouczające, kolorowe  i … smaczne (bo z poczęstunkiem) zajęcia. Po szkolnych korytarzach i salach, gdzie ukryto zadania, uczniowie świetlicy szkolnej biegali i rozpracowywali autorską grę terenową „Moje Kaszuby”. Wydarzenie to miało miejsce w związku z bieżącym tematem, któremu poświęciliśmy bardzo dużo czasu, uważając, iż jest ważny – a brzmiał on „Kaszuby-bliska naszym sercom kraina…”

Urodziny Gdyni w naszej świetlicy

W związku z obchodzonymi niedawno 92 urodzinami Gdyni, w świetlicy odbył się konkurs plastyczny "Gdynia moje miasto", oraz test wiedzy na temat naszej miejscowości. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach, wykazując się wielką kreatywnością, pomysłowością oraz wiedzą.Rywalizacja przebiegała w zdrowej i radosnej atmosferze, a najlepsi zostali nagrodzeni atrakcyjnymi książkami. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i przepyszne lizaczki

Kolorowe zajęcia w świetlicy

W związku z bieżącym tematem zajęć w świetlicy-"Dbajmy o zdrowie" robiliśmy kolorowe, owocowe szaszłyki. Było pysznie, zdrowo i wesoło!!!

Zajęcia w świetlicy okazją do ruchu :-)

W naszej świetlicy w ostatnim czasie miały miejsce zajęcia muzyczne - "Lubię tańczyć, lubię śpiewać", zajęcia plastyczne - "Jesienna moda" - czyli projektowanie ubrań przez dzieci. Odwiedzilismy różnież Klub U7, gdzie uczniowie z wielkim powodzeniem grali w kręgle.

O zdrowym odżywianiu

W  październiku 2017 r. świetlicę szkolną odwiedziła nasza pani pielęgniarka. Przeprowadziła fantastyczne zajęcia na temat zdrowego odżywiania – a przede wszystkim sposobu przeżuwania pokarmów. Uświadomiła nam wszystkim, że żeby być zdrowym należy każdy kęs jak najdłużej żuć -najlepiej aż 26 razy!  Ćwiczyliśmy to jedząc marchewki,winogrona,jabłka i gruszki. Zabawa była przednia,wiele się nauczyliśmy. Zawsze będziemy pamiętać, by jeść powoli i zdrowo.

Nasze akcje

Ochrona danych

Informacje Świetlicy

• GODZINY OTWARCIA ŚWIETLICY