W działaniu

Lekcje "BAKCYL-a" w naszej szkole

W styczniu, wśród uczniów klas 7 i 8, rozpoczęliśmy realizację projektu edukacji bankowej "Bakcyl". W ramach programu zostanie przeprowadzony cykl zajęć z zakresu finansów, planowania oszczędności, rynku finansowego i bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej. Następnie odbęda się zajęcia na temat rynku finansowego prowadzone przez koordynatora projektu - Marcina Wiśniewskiego. Pierwsze zajęcia (zdalnie) odbyły się 19 stycznia w klasie 7b. Wolontariuszka Warszawskiego Instytutu Bankowości, Monika Jaworska, zapoznała uczniów z zasadami planowania budżetu, historii obrotu finansowego oraz sposobami rozliczeń finansowych. 

 

Pracowity grudzień detektywów z 2b

Grudzień wśród uczniów 2b obfitował w bardzo zróżnicowane zadania. Detektywi rozwiązali zagadkę uwięzionej w szkole... pewnej klasy, szukali - w różnych źródłach - informacji na temat grudnia, poznali marzenia świąteczne nauczycieli i uczniów, a także tworzyli akompaniamenty i układy taneczne do utworów o tematyce zimowej. Stali się również autorami przepięknych prac plastycznych, wykonanych techniką mieszaną, a które powstawały etapami.

Nowy projekt realizowany w klasie 7b!

Girls Go Circular to projekt, który w naszej szkole realizuje klasa 7B przez cały miesiąc grudzień i kolejne miesiące. To finansowany przez UE projekt edukacyjny, którego celem jest wyposażenie młodzieży w umiejętności cyfrowe i przedsiębiorcze, a także kształtowanie postaw ekologicznych i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie dowiedzą się np. jak przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych, metali, mody i urządzeń ICT. Celem jest umożliwienie uczniom zostania agentami zmian w zielonej transformacji przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności cyfrowych. Uczniowie będą prowadzić badania online, planować kampanie w mediach społecznościowych, tworzyć filmy i prezentacje. Będą pracować zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

Bałwany !! Bałwany !! Cieszymy się zimą !!

Hurrraaa!!!!! Nasza zima najlepsza !!

No i zawitała u nas zima !!!! Koniecznie musieliśmy to wykorzystać i w ten sposób powstała galeria bałwanków, które zostały ulepione przez chłopców z klasy 8B w ramach wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY I BAŁWANY WCIĄŻ LEPIMY !!!! A może konkurs na miss/mistera bałwana ?

Detektywi z 2b na tropie!! Odsłona 3!!

W listopadzie Biuro Detektywistyczne działało na pełnych obrotach. Miało mnóstwo pracy. Rozwiązywało zagadki kryminalne, współtworzyło dzieła razem z mistrzami malarstwa, układało choreografię do utworów muzycznych, a także przeżyło niesamowitą podróż do krainy Polandii, Matlandii, Plastykolandii i Muzykolandii. Zdobyliśmy odznaki detektywów i wyposażyliśmy swoje biura w potrzebne akcesoria. Teraz czekamy na odsłonę zimową.

Detektywi z 2b na tropie - jesienne odsłony cz. 2

Kolejne miesiące (bo na miesiące właśnie projekt jest rozpisany) dla Detektywów były bardzo pracowite i pełne wrażeń. Jesienne akcje w plenerze - poszukiwanie leśnych owoców drzew liściastych i iglastych,a następnie klasyfikacja, poszukiwanie ciekawostek na ich temat w różnych źródłach, warsztaty muzyczne czy profesjonalne wywiady z pracownikami szkoły. Tyle ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się, bawiąc jednocześnie. O nauce nawet nie wspominamy - to oczywiste!

Siódmoklasiści z A podczas kosmicznej lekcji

Uczniowie kl. 7A na zajęciach online w ramach projektu przygotowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. Zajęcia poprowadził profesor Politechniki Warszawskiej - dr hab. inż. Przemysław Kupidura.

Podczas piątkowej lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak to możliwe, że satelita „widzi” więcej niż człowiek. Zobaczyli także, jak można wykorzystywać zdjęcia satelitarne do analizy powodzi, suszy czy zmian roślinności. Uczniowie mieli także okazję porównać współczesne zdjęcia Gdyni z takimi sprzed 30 lat i dostrzec zmiany, które zaszły od tego czasu.

Jak oswoić lekturę? Uczniowie kl. 6a nie mają z tym problemu. Od kilku dni oswajaliśmy powieść polskiego noblisty H. Sienkiewicza. Wędrując przez afrykańską pustynię i puszczę, w towarzystwie Nel i Stasia, podziwialiśmy egzotyczną przyrodę (pomyśleć, że Sienkiewicz opisał w książce blisko 150 gatunków roślin i zwierząt), poznawaliśmy egzotyczne miasta i wioski, zgłębialiśmy wiedzę o zjawiskach naturalnych, których ni w Gdyni, ni w Europie doświadczyć nie sposób...

Trochę z metody projektu, odwróconej lekcji, zabawa przy przygotowywaniu plakatu - wszystko po to, aby poznać i polubić naszą lekturę. Efekt - rewelacyjne wystąpienia - posłuchać opowieści uczniów, jak pracowali, jak porządkowali materiały, jak w końcu wyglądały etapy wędrówki bohaterów - bezcenne! Brawo Wy!

Nie tylko w akademii profesora Kleksa dzieją się cuda w kuchni. Uczniowie kl. 4 a na lekcjach języka polskiego stworzyli prawdziwy, twórczy, kulinarny zamęt: odmierzaliśmy, mieszaliśmy, ozdabialiśmy, ucząc się jednocześnie współpracy. W grupie przecież siła! Na koniec zajęć mogliśmy skosztować naszych wypieków. Smakowały wybornie! Dziękujemy paniom kucharkom, które upiekły muffinki w szkolnym piekarniku. Brawo MY!

W środę odwiedzili nas wyjątkowi goście. Starsze koleżanki i koledzy ze szkół średnich opowiadali nam o rekrutacji, nauce, pasjach, zajęciach dodatkowych, nauczycielach, ciekawostkach z życia młodzieży. Dziękujemy Zuzannie z kl.8a za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania w ramach doradztwa zawodowego. Zuzia w profesjonalny sposób moderowała dyskusję pomiędzy gośćmi z VI LO w Gdyni, II LO w Sopocie, Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, Liceum Plastycznego i CKZiU nr 2 a uczniami klas ósmych naszej szkoły. Ta debata o możliwościach edukacyjnych z pewnością pomoże naszej młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Strona 1 z 10
JSN Dona is designed by JoomlaShine.com