Wycieczki i wyjścia

Klasa 2a na wycieczce

Trzecie miejsce w finale "Policyjnej Foczki" zdobywszy, na wycieczkę, w nagrodę wyruszyliśmy. Choć lało i wiało, nam to nie przeszkadzało. Autokarem do Helu dotarliśmy, film o życiu fok obejrzeliśmy, wiedzy trochę zdobyliśmy, rebus i labirynt rozwiązaliśmy, karmieniu fok towarzyszyliśmy. Różowiutka parasolka pani Beaty, która nam świat rozweselała, do końca wycieczki nie dotrwała i się połamała! My, niezłomni, pogodzie się nie daliśmy. Cali i uśmiechnięci do szkoły powróciliśmy!

Gościmy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

18 września, rusza 42. FFF - również dla Dzieci. Uczniowie naszych młodszych i starszych klas będą po lekcjach uczestniczyć w bezpłatnych seansach filmów dla dzieci. W tym roku Organizatorzy zaprosili nas do Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz do kina Helios. Cieszymy się na tę filmową ucztę !!!!

Wycieczka klas 4 i 6 na Westerplatte

Nasza wyprawa na Westerplatte to piękna i trudna lekcja historii. Śladem klas 5, które odwiedziły miejsce rozpoczęcia II wojny  światowej wczoraj, ruszyliśmy My - uczniowie klas 4a, 4b, 6a i 6b. Postanowiliśmy uczcić pamięć obrońców polskiego wybrzeża. Wrześniowy piątek to kolejny, wspólny i cudowny czas oraz cenna lekcja patriotyzmu.

Klasy piąte na Westerplatte

7 września, w rocznicę kapitulacji bohaterskiej załogi z Westerplatte, odwiedziliśmy to jedno z najważniejszych miejsc pamięci w naszym regionie. Choć z początku było deszczowo i wietrznie, w miarę naszej wędrówki pogoda poprawiała się. Zwiedziliśmy pozostałości umocnień i Wartownię nr 1. Podczas wycieczki wypełnialiśmy kartę pracy.

Wycieczka klas IIa i IIb do Warzenka

W poniedziałek, 23 maja 2017 r.  uczniowie klasy II A i II B wyjechali do Warzenka, do Ośrodka  Szkoleniowo – Kolonijnego. Nasi uczniowie uczestniczyli z zorganizowanych zajęciach sportowo – rekreacyjnych pod hasłem „Porozrabiaj z Minionkami”. Dzieci wspólnie przemierzały kontynenty.

W Europie brały udział w rajdzie F1- jeździły na gokartach. W Azji budowały Chiński Mur i karmiły Minionki (konkurencja polegała na trafianiu minionkowymi bananami do minionkowych ust). Tropiły czarne charaktery i  przedzierały się przez puszczę w Afryce. Konkurencje w Ameryce okazały się trudne bowiem strzelali z łuku do tarczy, co stanowiło niemałe wyzwanie. Zabawy na trampolinie, na dmuchańcach – to wszystko przygotowała dla nas Australia. Pływaliśmy także w łódeczkach w basenie, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach oraz nurkowaliśmy w piłeczkach. Te liczne atrakcje zakończyły się wspólnym minionkowym balem, podczas którego został wybrany Król i Królowa :) Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i troszeczkę zmęczeni.

4a w "Experymencie"

2 marca klasa 4a brała udział w doświadczalnej lekcji przyrody "Pogoda bez tajemnic" w gdyńskim Experymencie. Poznawali profesjonalny sprzęt meteorologiczny, odczytywali i zapisywali symbolami pogodę, a nawet zagrali role telewizyjnej pogodynki. Po ciekawej lekcji, uczniowie 4a mieli okazję poeksperymentować w salach wystawowych gdyńskiego Centrum Nauki. Ciężko było wychodzić, chyba jeszcze nie raz tam wrócimy.

Podsumowanie Rajdu im. Orłowicza

W sobotni poranek, 5 listopada, uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w rajdzie turystycznym im. Orłowicza, którego głównym organizatorem  i inicjatorem jest rokrocznie Klub Krajoznawców ,,Bliza" przy Oddziale Morskim PTTK w Gdyni. Tym razem nasza szkoła, jako współorganizator otworzyła swoje progi zapraszając wszystkich uczestników do siebie na uroczyste zakończenie imprezy. W rajdzie  wzięli  udział uczniowie gdyńskich szkół podstawowych nr: 21, 28, 31, gimnazjów: 16, 20 oraz Zespołu Szkół Ekologicznych w liczbie ogółem  około 70 osób.

Zadaniem uczestników było dotarcie  na metę trzema różnymi trasami, przemierzając okoliczne szlaki turystyczne zarówno na terenach leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, jak również wzdłuż ulic miejskich. Przy okazji należy podkreślić walor edukacyjny imprezy, gdyż młodzież miała okazję posłuchania przewodników, którzy przekazywali ciekawostki na tematy związane z przyrodą i historią przemierzanych miejsc.

Klasy trzecie w Akwarium Gdyńskim

W czwartek, 13 października 2016 uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami, w ramach projektu edukacji ekologicznej pt. „Mieszkańcy Bałtyckiej Krainy”, odwiedzili Akwarium Gdyńskie. W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną -„Co żyje w Bałtyku?”, z której dowiedzieli się wielu ciekawostek, np.: w jaki sposób odróżnić muszle małży spotykane na naszych plażach, jak do Bałtyku dostały się pąkle i krab wełnistoszczypcy oraz ciekawostki o naszych morskich ssakach. Następnie uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach laboratoryjnych.  Za pomocą mikroskopu stereoskopowego, obserwowali i rozpoznawali bałtyckie gatunki małży oraz krewetki żyjące w Bałtyku. Część laboratoryjną zakończyły, cieszące się równie dużym zainteresowaniem, zajęcia plastyczne. Ostatnim elementem wizyty w Akwarium było zwiedzanie wystawy rozmieszczonej na trzech piętrach budynku. Udział we wszystkich formach zajęć oraz zwiedzanie ekspozycji fauny i flory wodnej przysporzyło uczniom wielu emocji i radości. Z ogromnym zainteresowaniem poznawali, obserwowali i uwieczniali na zdjęciach mieszkańców podwodnego świata.