Podsumowanie Rajdu im. Orłowicza

Rajd im. Orłowicza, na trasie Rajd im. Orłowicza, na trasie

W sobotni poranek, 5 listopada, uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w rajdzie turystycznym im. Orłowicza, którego głównym organizatorem  i inicjatorem jest rokrocznie Klub Krajoznawców ,,Bliza" przy Oddziale Morskim PTTK w Gdyni. Tym razem nasza szkoła, jako współorganizator otworzyła swoje progi zapraszając wszystkich uczestników do siebie na uroczyste zakończenie imprezy. W rajdzie  wzięli  udział uczniowie gdyńskich szkół podstawowych nr: 21, 28, 31, gimnazjów: 16, 20 oraz Zespołu Szkół Ekologicznych w liczbie ogółem  około 70 osób.

Zadaniem uczestników było dotarcie  na metę trzema różnymi trasami, przemierzając okoliczne szlaki turystyczne zarówno na terenach leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, jak również wzdłuż ulic miejskich. Przy okazji należy podkreślić walor edukacyjny imprezy, gdyż młodzież miała okazję posłuchania przewodników, którzy przekazywali ciekawostki na tematy związane z przyrodą i historią przemierzanych miejsc.

Grupa uczniów naszej szkoły przeszła ogółem 8 kilometrów idąc Trasą nr 2. Rozpoczęliśmy marsz przy ul. Wolności, następnie wkroczyliśmy do lasu podążając żółtym szlakiem w kierunku cmentarza na Witominie. To był najbardziej urokliwy odcinek trasy. Drzewa w jesiennej krasie pięknie się nam prezentowały. Następnie dotarliśmy szlakiem czarnym do Polanki Redłowskiej, a stamtąd do naszej szkoły przy ul. Grottgera. Tam czekały już na nas wielkie atrakcje kulinarne. Wszyscy zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką i słodkościami. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy n/t Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Gdyni i okolic. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a dla wszystkich były odznaki PTTK.

Dziękujemy wszystkim przewodnikom, szczególnie panu Ryszardowi Wrzoskowi za wysiłek włożony w organizację imprezy, naszej pani dyrektor Reginie Hetak oraz nauczycielom SP 23, p. M Rek i s. E. Korbaś, za pracę i zaangażowanie, jak też personelowi naszej stołówki za kulinarne atrakcje na zakończenie rajdu.

Była to pierwsza wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego. Kolejną , oby równie udaną, planujemy  już w grudniu.

Zapraszamy i zachęcamy uczniów naszej szkoły do uczestniczenia w kolejnych rajdach i wycieczkach organizowanych przez koło turystyczne.

Joomla templates by JoomlaShine