Akademia Gdańskich Lwiątek, czyli od lat zwiedzamy Trójmiasto

Jest to projekt edukacji kulturalnej i historycznej dla klas I – III pod  patronatem honorowym prezydenta m. Gdańska, włączony do Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej. "Akademia..." to propozycja aktywnego spędzania czasu wolnego pod opieką nauczycieli. Realizując program Akademii, dzieci odwiedzają placówki kultury (m.in. muzea, teatry, zabytki ) na terenie Trójmiasta z indeksem służącym do potwierdzania kolejnych wizyt. Wyjazdy organizowane są w dni wolne od zajęć szkolnych lub popołudniami. Wewnątrz obiektów grupy są oprowadzane przez przewodników prowadzących lekcje muzealne, bądź pogadanki. Zajęcia rozwijają zainteresowania najbliższym otoczeniem, historą i kulrurą Pomorza. Projekt zakłada, iż w każdym kolejnym roku, uczestnik odwiedzi 6 obiektów z listy. Oznacza to udział w sześciu wycieczkach. Na zakończenie roku pracy lwiątka zapraszane są bezpłatnie na koncert finałowy. W roku ubiegłym był to koncetr Majki Jeżowskiej w Sopockiej Operze Leśnej.

Więcej informacji na temat projektu pod adresem: http://agl.org.pl/

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 grudzień 2016 19:05