Maraton Ortograficzny

Maraton ortograficzny 2016/2017 czas zacząć !!!!

Październik to już tradycyjnie miesiąc, w którym uczniowie klas starszych rozpoczynają zmagania z polską ortografią. A wszystko za sprawą piątej już odsłony naszego szkolnego projektu, czyli Maratonu ortograficznego. Kolejny rok łączymy naukę ortografii z konkursem, w którym udział biorą wszyscy uczniowie klas 4-6. Uczymy się, utrwalamy zasady i rywalizujemy ze sobą przez cały rok, zaliczając kolejne etapy Maratonu, czyli testy ortograficzne. Dla każdego poziomu przygotowywany jest inny test, z zakresu materiału omawianego i utrwalanego na lekcjach języka polskiego.

KOCHANI! Zasady są proste. Uczymy się ortografii (na lekcjach języka polskiego, w domu, wszędzie - wytrwale i skutecznie), następnie piszemy test z omówionego, ćwiczonego i zapowiedzianego materiału. Każdy test jest punktowany i oceniany. Najlepsi na poziomach klas 4, 5 i 6 zostają Mistrzami Miesiąca.

W ciągu roku planujemy 4 testy (4 etapy), zatem każdy ma szansę błyszczeć ortograficznym laurem, by na koniec wyłonić mistrza nad mistrzami, czyli Arcymistrza Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni. W czerwcu dowiemy się również, która klasa została Najlepszą Ortograficzną Klasą SP23.

27 października uczniowie klas 4, 5 i 6 napiszą pierwszy w tym roku test ortograficzny, czyli test etapu I. Kto zostanie Mistrzem października? Okaże się już wkrótce!

Kochani, wkuwamy regułki, ćwiczymy słówka, a ortografia do główki trafia!

Wszystkie szczegóły znajdziecie w Regulaminie konkursu, więc czytajcie i ruszajcie do boju, ortograficznego, rzecz jasna

POWODZENIA!!!