Szkolne Koło Turystyczne

Złaz Mikołajkowy

Dnia 10 grudnia uczestniczyliśmy w Złazie Mikołajkowym. Jest to impreza turystyczna organizowana corocznie dla dzieci i dorosłych przez gdyński oddział PTTK. W ofercie było kilka tras prowadzących przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. My jednakże postanowiliśmy wybrać trasę najłatwiejszą, prowadzącą z centrum Chyloni w kierunku tzw. Świętej Góry (ok. 5 km), gdzie spotkaliśmy się z prawdziwym Mikołajem. Przy okazji mieliśmy okazję posłuchać historii związanych z tym miejscem, opowiedzianych nam przez osoby opiekujące się dwiema kapliczkami usytuowanymi na tym wzniesieniu. Miejsce to szczególnie upodobali sobie turyści. Tutaj bardzo często rozpoczynają się lub kończą różne piesze imprezy. Mamy więc zamiar jeszcze nieraz je odwiedzić.

O SKT

Naszym celem jest edukacja przyrodnicza, historyczna i regionalna. Organizujemy wyjścia i wyjazdy mające na celu poznanie najbliższej okolicy, po to, by uczniowie poznali topografię regionu. Chcemy uwrażliwiać na piękno przyrody, pokazywać miejsca ciekawe, związane z lokalną tradycją i historią. Aby realizować nasze cele będziemy współpracowali z instytucjami: PTTK, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie, itp.

Nauczyciele zaangażowani to: Ewa Matysiuk, Małgorzata Rek, Marcin Kobiela, s. Elżbieta Korbaś, Maria Głogowska (koordynator)