Wzór na ścisłe

STEM Club na Nocy Biologów

Grupa osób z Va w ramach działalności STEM Clubu „Potyczki Matematyczne” i projektu „Wzór na Ścisłe” udała się na Noc Biologów organizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. 
Podczas Nocy Biologów obudziła się Nasza ciekawość. Poznaliśmy bliżej nasz dziwny świat. Faktycznie niczym detektywi rozpoznaliśmy najmniejszych lokatorów naszego organizmu. Obserwowaliśmy wiele doświadczeń i braliśmy udział w warsztatach… Braliśmy udział w pokazie „Każdy może zostać super bohaterem i uratować Naszą planetę” organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe „Botaniczne Zioło” … a ponadto mogliśmy zobaczyć i zwiedzić mury Wyższej Uczelni Uniwersytetu Gdańskiego.. Było wyjątkowo ciekawie…. I po powrocie z Nocy Biologów do Szkoły wieczorkiem Club rozpoczął ferie zimowe.

 

Nowy projekt - nowe możliwości

W roku szkolnym 2019/2020  uczestniczymy w projekcie "WZÓR NA ŚCISŁE" - w ramach nowego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Program ma na celu rozbudzanie u młodzieży zainteresowania nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Uczniowie założą STEAM Klub, który w ciągu roku szkolnego będzie brak udział w szeregu zorganizowanych działaniach.  W projekcie naszym celem jest stworzenie atrakcyjnych warunków do nauki, w tym tworzenie przestrzeni do nauki bez uprzedzeń (dotyczących płci lub dotychczasowych osiągnięć na lekcjach z przedmiotów ścisłych), przez zajęcia dodatkowe w STEM Klubie. Ważnym elementem oferowanych działań dla młodzieży jest nauka na prawdziwych przykładach, z możliwością zastosowania przyswajanej wiedzy. Działanie w STEM Klubie umożliwia również nabycie szeregu umiejętności, takich jak: krytyczne myślenie, komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, poczucie wpływu i kreatywność, które stanowią podstawę nauczania i są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania w codziennym życiu, a także w przyszłości na rynku pracy.  Rodziców/opiekunów i chętnych uczestników projektu uprzejmie proszę o wypełnienie załączników: 2 i 4 dostępnych poniżej. 

ZAŁACZNIKI DO WYPEŁNIENIA

Zapraszamy do Udziału! 
 

 

JUŻ WKRÓTCE

Brak wydarzeń

Logo projektu

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com