Jesteśmy "Młodymi Obywatelami"

„Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W minionych edycjach programu uczestniczyło ponad 1000 szkół, ponad 2000 nauczycieli i nauczycielek i ponad 12 tysięcy uczniów i uczennic. W ramach programu odbyło się ponad 3800 spotkań i lekcji z młodzieżą oraz niemal 300 warsztatów. Tematyka tegorocznej edycji dotyczy szeroko pojętej aktywności obywatelskiej.” http://mlodyobywatel.ceo.org.pl/

Projekt realizowany przez bibliotekę SP 23 to „Reportaż po sąsiedzku”, czyli „Czytające Wzgórze”, którego celem jest bliższe poznanie sąsiadów: ich historii, pasji, zainteresowań, a następnie przedstawienie zebranych informacji w interesującej formie szerszej publiczności. Realizując projekt spróbujemy odnaleźć na Wzgórzu miłośników książek. Dowiedzieć się, gdzie książkowe mole mogą zdobyć coś dla siebie, czego im brak i jak można by im pomóc łatwiej zdobyć ciekawą książkę. Będą wywiady, zdjęcia, filmy, mapy, happeningi i flash moby i wiele, wiele innych atrakcji.

Więcej w tej kategorii:

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com