Wydarzenia i imprezy

W klasach 7-8 - świątecznie, wesoło, wigilijnie

Najstarsze klasy również chętnie przygotowują się do świąt. Szczególnie dobrze czują się w swoim gronie - kolejne wigilijne ucztowanie - od tylu lat razem... Choć na chwilę można było oderwać się od poważnych zajęć i rozgościć się w błogiej i słodkiej zabawie. Wesołych świat życzą Siódmaki i Ósmaki !!!

Wigilijne szaleństwo w kl. 4-6

Uczniowie klas 4 -6 w czasie swoich spotkań świątecznych bawili się wspaniale. Zimowy nastrój, choinkowe zabawy i oczywiście morze prezentów dla grzecznych w tym roku, czyli dla Wszystkich. My również życzymy pogodnych i radosnych świąt wszystkim Przyjaciołom SP 23!! Szczęśliwego Nowego Roku!!

Wigilijne spotkania w klasach młodszych

Było śpiewanie, zabawa, wspólna biesiada i prezenty!! Tak uczniowie klas I-III bawili się podczas tygodnia przedświątecznego szaleństwa. Wesołych świąt!!!

"Niesamowite stwory z recyklingu" zawitały do szkoły.

W drugiej połowie listopada 2021 roku  zaprosiliśmy uczniów klas I – III  do udziału w konkursie plastycznym pt. „Niesamowite stwory”.

Pracę należało wykonać z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyclingu. W konkursie wzięło udział 18 uczestników. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu są niezwykle pomysłowe, oryginalne i zdumiewające. Od 7 grudnia trwa wystawa tych prac na szkolnym korytarzu. Możemy się z niej wiele nauczyć, począwszy od tego jakie materiały oddajemy do recyclingu, a skończywszy na tym, jak kreatywnie wykorzystać odpady i zrobić z nich „coś” fantastycznego. Po bardzo trudnych i burzliwych naradach Komisji Konkursowej zdecydowaliśmy się przyznać:  3 GŁÓWNE NAGRODY i 15 WYRÓŻNIEŃ. 

NAGRODĘ DYREKTORA otrzymał Adam Rosiński z klasy 2 b. 

W głosowaniu uczniów zwyciężyła praca Eryka Pyrzyny z klasy 1 b. 

W głosowaniu nauczycieli zwyciężyła praca Emilii Matyki z klasy 1 a

Wszystkie pozostałe prace są przepiękne i wszyscy pozostali uczestnicy otrzymują WYRÓŻNIENIE:  

 1. Braszak Jan kl. 1 b 
 2. Budzyńska Martyna kl. 2 b 
 3. Dulewicz Damian kl. 1 b 
 4. Fierka Wiktoria kl. 1 a 
 5. Lis Amelia kl. 1 b 
 6. Miler Maksymilian kl. 1 b 
 7. Pac Dominik kl. 1 a 
 8. Piątkowska Julia kl. 1 a 
 9. Pietrzyk Oliwier kl. 1 a 
 10. Świerczyńska Nikola kl. 1 a 
 11. Vysochyn Sofiia kl. 3 a 
 12. Witczak Lilianna kl. 1 a 
 13. Yeremenko Artem kl. 1 a 
 14. Ziółkowska Iga kl. 1 a 
 15. Ziółkowski Maciej kl. 3 b 

Mikołajkowo - 6 grudnia na Grottgera!!!!

Tradycja to tradycja! Dziś, 6 grudnia, celebrowaliśmy w naszej szkole mikołajki! I mali, i duzi, i uczniowie, i nauczyciele, i wszyscy pracownicy - każdy tego dnia chce być dzieckiem. Było czerwono, mikołajkowo, wprost bajecznie! Wszystkim dziś towarzyszyły uśmiechy, zabawa i radość ze wspólnego bycia razem - tak po prostu, w przyjaźni, sympatii, zwyczajnie obok siebie. Nie zabrakło również prezentów, wszak byliśmy w tym roku wyjątkowo grzeczni!!!! W tym niezwykłym, grudniowym, przedświątecznym czasie mieliśmy okazję na cudowny czas spędzony w najlepszym towarzystwie - naszym!!!

 

"Dzień Kropki" 2021

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności i odwagi w odkrywaniu różnych talentów. Podczas zajęć w bibliotece, dzieci poznały małą Vashti- bohaterkę "Kropki" P. H. Reynoldsa, która uwierzyła we własne możliwości i odkryła pasję do malowania kropek. Z okazji tego święta postanowiliśmy wykropkować nasze biblioteczne sówki. Miłego kropkowego świętowania!

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Zgromadzonych w hali kortów tenisowych uczniów, rodziców i nauczycieli przywitał nowy dyrektor szkoły pan Tomasz Ogrodnik, który życzył wszystkim owocnej pracy i niezapomnianych chwil spędzonych w szkole. Szczególne słowa powitania skierował do rozpoczynających naukę uczniów klas pierwszych, którzy podczas uroczystości zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni. Świeżo pasowani uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodką pamiątkę. Tradycyjny pierwszy dzwonek, trzymany przez panią wicedyrektor wybrzmiał na koniec uroczystości a wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. 

W tym roku powitaliśmy w gronie pedagogicznym nowych nauczycieli: języka niemieckiego, matematyki, chemii i religii. 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Był to kolejny wyjątkowy rok, który w większości upłynął nam pod znakiem nauki zdalnej lub hybrydowej. Wyczekiwany "ostatni dzwonek" miał w tym roku symboliczny wymiar - swoją pracę w szkole, w sierpniu, zakończy pani dyrektor Regina Hetak, która po 25 latach pełnienia funkcji dyrektora odchodzi na emeryturę. Łzy wzruszenia można było zobaczyć na wielu twarzach, zarówno uczniów jak i nauczycieli, oraz samej pani dyrektor. W związku z pożegnaniem, w szkole zabrzmiały dwa tradycyjne dzwonki, które towarzyszą nam podczas każdego rozpoczęcia i zakończenia roku. Jednym z nich, jak jest to w zwyczaju, posłużyła się pani wicedyrektor, drugim pani dyrektor Hetak. Wyróżnieni uczniowie odebrali swoje świadectwa z rąk odchodzącej pani dyrektor. Klasy młodsze pożegnały rok szkolny wakacyjnymi piosenkami. 

 

Zakończenie roku szkolnego w klasach ósmych

Wieczorem 24 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia absolwentom świadectw ukończenia szkoły oraz przekazania klasom siódmym sztandaru szkoły. Podczas uroczystości uczniowie klas ósmych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i otrzymali pamiątkowe tarcze szkolne. Nie obyło się również bez wspomnień i łez wzruszenia. Odtworzono nagranie przygotowane przez uczniów z podziękowaniami dla nauczycieli i pracowników szkoły, kórzy przez osiem lat towarzyszli im w dorastaniu i podczas nauki - zobacz film TUTAJ.

 

Wracamy do szkoły!

17 maja 2021 roku część klas (5, 7 i 8) wróciła do nauki w systemie stacjonarnym. Po ponad 7 miesiącach nauki zdalnej chętnie zobaczyliśmy jak wyrośliśmy i jak zmieniły się nasze twarze. Pierwszy dzień klasy spędziły na zajeciach integracyjnych i wyjściach. Wcześniej do szkoły wróciły klasy młodsze, które uczą się stacjonarnie już od ponad 2 tygodni. 

 

Imię i nazwisko uczestnika

Oddział Przedszkolny (zerówka)

 

Nikola Świerszczyńska

J. Brzechwa "Żaba"

 III miejsce

Julia  Piątkowska

J. Brzechwa "Tydzień"

wyróżnienie

Gabriel  Musioł

J. Tuwim "Okulary"

I miejsce

Iga  Ziółkowska

J. Tuwim "Kotek"

II miejsce

Kevin Nowakowski-

Apostołowicz

K. Kowalska

"Jak to dobrze być chłopakiem"

wyróżnienie

Maja Penc

A. Rosiewicz "Bzz, bzz, bzz"

wyróżnienie

 

Klasy  I

 

Michalina Ciemięga  I a

J.  Tuwim"Okulary"

I miejsce

Kacper Penc         I b

J. Tuwim "List do dzieci"

II miejsce

 

Klasa II a

 

Anastazja Tomaszewska

J. Brzechwa "Entliczek-pentliczek"

II miejsce

Filip  Suczyk

J. Brzechwa "Okulary"

wyróżnienie

Tomasz Dulewicz

zbiór wierszyków i rymowanek

dyplom za udział

 

Klasa II b

 

Małgorzata Trzeciak

J. Brzechwa "Kłamczucha"

I miejsce

Edward Marzec

M. Strzałkowska "Coś strasznego"

wyróżnienie

Paweł Kołacki

M. Strzałkowska "Czarownica i żaba"

II miejsce

Mikołaj Ziółkowski

M. Strzałkowska "Rach, ciach, ciach"

wyróżnienie

Mateusz  Frankiewicz

M. Rusinek "Jaskiniowiec"

III miejsce

 

Klasa III a

 

Oliwia Winkel

J. Brzechwa "Żuk"

II miejsce

Oliwia  Łoniewska

J. Brzechwa "Samochwała"

wyróżnienie

Julia Strzelczyk

J. Brzechwa "Na straganie"

III miejsce

Helena  Pękalska

autor anonimowy "Babcia i duch"

I miejsce

 

Zapraszamy Rodziców uczniów kl. 7a, 7b, 8a, 8b na warsztaty "Nastolatek - niezbędnik Rodzica". Chęć udziału prosimy zgłosić wychowawcy, który przykaże Państwu link do spotkania. Serdecznie zapraszamy!!

Zbieraliśmy dla WOŚP

Po raz kolejny nasi uczniowie, pod opieką wolontariuszy - nauczycieli, wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem kwestowaliśmy online oraz nieopodal szkoły. Wyniki zbiórki po raz kolejny pobiły ubiegłoroczny rekord. Dziękujemy za wsparcie! 

"Przerwa na czytanie" znowu w naszej szkole

Już po raz drugi uczestniczyliśmy w akcji „Przerwa na czytanie” zainicjowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Po konsultacjach z nauczycielami i uczniami oraz w związku z panującymi ograniczeniami epidemicznymi postanowiłyśmy zrobić sobie przerwę na czytanie podczas godzin wychowawczych w środę, 7 października od godziny 10.45 do 11.30.

Formuła akcji była otwarta na pomysły klas i grup. Niektórzy wspólnie słuchali książki czytane przez nauczyciela, koleżankę lub kolegę z klasy. Większość wybrała indywidualne czytanie książek przyniesionych z domu lub wypożyczonych z biblioteki. 

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

W nietypowych warunkach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klas pierwszych zostali, wobec swoich rodziców i części grona pedagogicznego, uroczyście pasowani na uczniów szkoły na sali gimnastycznej przez panią dyrektor Reginę Hetak. W tym samym miejscu, poznając nowych wychowawców, rok szkolny rozpoczęli uczniowie klas czwartych, którzy w tym roku "awansowali" do II etapu edukacyjnego. Pozostali uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach poznając nowe zasady bezpieczeństwa oraz plan zajęć na tren rok szkolny. 

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 r. - wprowadzenie stanu wojennego. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie.

Z tej okazji powtórzyliśmy występ naszych zdolnych uczniów i nauczycieli. Duża sala gimnastyczna wypełniła się słowami dawnych piosenek.

W ostatnim tygodniu października nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta". Odwiedzaliśmy miejsca pamięci i cmentarze aby złożyć hołd i oddać cześć tym, którzy walczyli o naszą wolność. Za udział w akcji, w której uczestniczyło prawie 1.3 miliona uczniów z całego kraju, otrzymaliśmy okolicznościowy dyplom. 

"Szkoła Do Hymnu!"

W piątek 8 listopada 2019 roku przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu". Na sali gimnastycznej, równo o 11.11, odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego" i "My, Pierwsza Brygada".

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez klasy szóste. Zapraszamy do obejrzenia relacji. 

 

Media

Rozstrzygnięcie "Międzynarodowego Dnia Kropki"

Wybrane klasy naaszej szkoły wzięły udział w matematycznym przedsięwzięciu z okazji Dnia Kropki. Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie uczniom, że w każdym z nich drzemie talent. Dla niektórych to talent matematyczny, informatyczny, sportowy a dla niektórych artystyczny. Dziękujemy Pani Joannie Ligęzie za udział w akcji i odkrywanie talentów kropkowych również na plastyce. Wybrane prace zaprezentowane zostały na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Ważne, żeby rozpoznać swoje zdolności!

Uczniowie podczas zajęć z matematyki próbowali odnaleźć w sobie talent matematyczny zmagając się w niełatwych zadaniach. Klasy rozwiązywały niełatwe kropkowe zadania na swoim poziomie. Na klasy, które zajęły pierwsze trzy miejsca na podium szkolne, czekają nagrody niespodzianki od nauczycieli matematyki.

Wszystkim Klasom dziękujemy za zaangażowanie.

Miejsce 1 - Klasa VI a

Miejsce 2 (ex aequo) - Klasa VI b i klasa V a

Miejsce 3 - Klasa VIII a

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Tym razem 2 września rozpoczęlismy kolejny, już 62., rok nauki w naszej szkole. Podczas uroczystości  pani dyrektor pasowała na uczniów dzieci z klas pierwszych, przedstawiła nowych nauczycieli, lecz nade wszystko powitała w murach szkoły uczniów powracających z wakacji. Co przyniesie nowy rok skzolny? Wkrótce się przekonamy...

Klasy ósme zakończyły przygodę ze szkołą podstawową

19 czerwca był również ostatnim dniem nauki dla uczniów klas ósmych. Po raz ostatni stanęli na sali gimnastycznej by odebrać świadectwa - tym razem ukończenia szkoły podstawowej. Już jako absolwenci naszej szkoły przedstawili wspaniały program artystyczny nawiązujacy do ich szkolnych przygód. Był czas na wzruszenie, łzy ale też uśmiechy i radość z zakończonego, najdłuższego etapu edukacji. Będzie nam Was brakowało kochani!

Zakończenie roku szkolnego w klasach I-VII

Ostatni dzwonek roku szkolnego 2018/2019 wybrzmiał 19 czerwca 2019 roku. Uczniowie klas I - VII otrzymali z rąk pani dyrektor oraz wychowawców świadectwa promocyjne i dyplomy za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Uroczystość zakończenia roku uświetiły występy utalentowanych uczniów - zwycięzców szkolnego przeglądu talentów. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom ich ordzicom oraz nauczycieom i pracownikom szkoły wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku przy słonecznej pogodnie. 

Apel Laureata 2019

Dzień poprzedzający rozdanie świadectw jest tradycyjnie w naszej szkole DNIEM LAUREATA. Rozdawane są nagrody w konkursach i rywalizacji klas, przedstawiani najlepsi uczniowie. Tak było i w tym roku - dziesiątki uczniów mogły wystapić przed szkolną społecznością i pochwalić wspaniałymi osiągnięciami w różnych dziedzinach - naukowych, sportowych i artystycznych. Gratulujemy! 

XI Festiwal Talentów Szkolnych

W poniedziałek, 10 czerwca 2019 o godz. 17.00 na szkolnej scenie SP 23 popisy wszelakie zaprezentowały talenty i talentki z naszej szkoły. Było cudownie, lirycznie, śpiewnie, tanecznie, wesoło... można rzec - utonęliśmy w morzu talentów naszych dzieci. I to było piękne. Tyle emocji - wszystko dzięki WAM !!!! Dziękujemy że jesteście!!! Brawo WY !!!! Uczniowie SP 23 w Gdyni są the best - dziś pokazaliście to po raz kolejny !!!!

Kolejny Festyn Rodzinny za nami

Pogoda dopisała! Humory też ! Kolejny Festyn w SP 23 za Nami!  Jeśli chodzi o liczby, to Festyn można by podsumować tak:

 • 31 st. C odczuwalnej gorącej atmosfery,
 • 1 prężnie działająca Rada Rodziców z panią Magdaleną na czele,
 • 1 Rada Dzielnicy z pomysłami i wsparciem finansowym,
 • 1 Dyrektor i 26 nauczycieli - dopingujących i wspierających swoich uczniów podczas zabawy i rozgrywek sportowych,
 • 100 % zaangażowanej pań i panów z obsługi i administracji,
 • 1 pan Józef Masiak - niezawodny i dzielnie prowadzący nasz festyn,
 • 5 przystojnych strażaków zraszających nas fontanną rześkiej wody,
 • 3 wielkie, kolorowe dmuchańce i 1 skwierczący grill,
 • oraz 100 radosnych i uśmiechniętych dzieciaków, dla których to właśnie warto góry przenosić!!!

Dziękujemy WSZYSTKIM za wspólny czas i zabawę!!!

PS. Za rok wszyscy zabieramy koce i piknikujemy rodzinnie na trawie.

Wyniki Konkursu Kangur Matematyczny 2019

Spośród wszystkich uczestników - uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni na wyróżnienia zasłużyli:

- kategoria Maluch klasa III szkoły podstawowej: Piotrowski Rafał;

- kategoria Maluch klasa IV szkoły podstawowej: Wieczorkowska Aleksandra;

- kategoria Beniamin klasa VI szkoły podstawowej: Jamowicz Gabriel.

 

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział a Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Bielecka E., Jankowska R., Kierszka M.

Dzień Dziecka w Ogrodzie Otwartym za nami

Jeden z najweselszych dni w roku, Dzień Dziecka, może być również bardzo pracowity. I taki właśnie był w SP 23! Prace nad tworzeniem ogrodu trwają. Dzisiaj znowu wycinaliśmy, nosiliśmy, grabiliśmy i oczywiście sadziliśmy. Wszystko po to, by nasz ogród był piękny. Wszystko dla naszych uczniów i dla mieszkańców !! Po fizycznym wysiłku urządziliśmy piknik przy grillu, na zielonej trawie. Słońce nas grzało, kiełbaski skwierczały, w powietrzu czuć było lato... Cudnie i błogo! Dziękujemy!! I do zobaczenia w ogrodzie !!!

Strona 1 z 3
JSN Dona is designed by JoomlaShine.com