Wydarzenia i imprezy

Apel laureata - pierwsze półrocze 2018/2019

8 lutego 2019 roku odbył się, będący dobrą tradycją naszej szkoły, "Apel Laureata". Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody za konkursy szkolne i osiągnięcia sportowe, zaś całej społeczności SP 23 zostali zaprezentowani uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu oraz reprezentujący naszą szkołę w konkursach na szczeblu miejskim lub wojewódzkim. Pani dyrektor podsumowała również pierwsze półrocze nauki i zachęciła uczniów do jeszcze wytrwalszej pracy.

Gratulujemy wszystkim!

6 lutego obchodziliśmy 93. urodziny naszego miasta. Z tej okazji, dwukrotnie -  uczniom oraz rodzicom i przybyłym gościom, zaprezentowano okolicznościowy spektakl "Wieczór dla Polski, Uczniowie dla Gdyni". Doskonale przygotowane przedstawienie było podróżą przez 9 dekad gdyńskiej i polskiej historii. Usłyszeliśmy zatem popularne piosenki i mniej znane wiersze, przypomnieliśmy sobie historię naszego miasta a także wzruszyliśmy się przy pieśniach niepodległościowych i z okresu walki o wolność i demokrację.

Spektakl przygotowały: A. Wąśniewska, J. Tarnawska, B. Golik, N. Kopyść i J. Ligęza.

Przedstawienie świąteczne 2018

Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją uczniowie naszej szkoły, z okazji świąt Bożego Narodzenia - w dniu 21 grudnia 2018 r.,  zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie na corocznym, grudniowym przestawieniu świątecznym. W programie znalazły się kolędy i piosenki świąteczne, tańce i krótkie scenki.

Spektakl "Dziady" cz. II na szkolnej scenie

W czwartek, 25 października gościliśmy w szkole Teatr Młodego Widza z Białegostoku. A uczniowie klas 6-8 utrwalali treść dramatu Mickiewicza o dawnym obrządku wywoływania dusz czyśćcowych. Taka artystyczna powtórka przed 1 listopada.

Magia w szkole

18 października 2018r. (czwartek) w szkole gościliśmy wspaniałych artystów z Ukrainy, którzy pokazali nam wspaniały pokaz iluzjonistyczny. Przerwy w sztuczkach umilały występy zabawnego klauna. Chętne dzieci brały udział w pokazie, natomiast reszta dopingowała małych artystów. Wszyscy byli zachwyceni umiejętnościami naszych gości.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku odbył się apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny, złożyli życzenia oraz  wręczyli kwiaty nauczycielom  i pracownikom szkoły. W mniej oficjalnej części uroczystosci odbyło się zabawne "pasowanie na nauczyciela", ktorego wobec nauczycieli rozpoczynajacych pracę w naszej szkole dokonali przedstwiciele Samorządu Uczniowskiego.

W imieniu obdarowanych składamy serdeczne podziękowania fundatorce kwiatów- Pani MAGDALENIE SOŁOHUB- SIENKIEWICZ.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września rozpoczęliśmy kolejny - już 61. rok szkolny. Uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych  wraz z rodzicami zebrali się na hali do tenisa aby wysłuchać przemówienia pani dyrektor i życzeń od zaproszonych gości. Podczas uroczystości miało też miejsce pasowanie uczniów klasy pierwszej, którzy z rąk pani dyrektor odebrali tarcze szkolne oraz otrzymali symboliczne, osobiste, piłeczki tenisowe.

Zakończenie roku szkolnego za nami

22 czerwca zakończyliśmy kolejny - 60. (!) rok szkolny. Uczniowie wszystkich klas odebrali świadectwa. Te najcenniejsze - z wyróżnieniem - otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawców na sali gimanstycznej. Podczas uroczystości dla klas I-III wysłuchaliśmy wakacyjnych piosenek w wykonaniu uczniów klas trzecich. Natomiast chwilę później rok szkolny zakończyli starsi uczniowie, kórzy w części artystycznej obejrzeli "Taniec Baobabów" i "Taniec Róż" z przedstwienia "Mały Książę".

Na koniec każdej uroczystości pani wicedyrektor, tradycyjnie, użyła - po raz ostatni w tym roku szkolnym - dzwonka.

Do zobaczenia we wrześniu.

Kolejny festyn rodzinny za nami

26 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Festyn Rodzinny, który zapewnił wszystkim wiele atrakcji: występy muzyczne i taneczne dzieci, rozgrywki sportowe i pokaz karate, pokazy pirotechniczne, wizyta straży pożarnej, psy ratownicze, dmuchaniec, porady kosmetyczne i wizażystki, malowanie twarzy oraz pyszną kuchnię i kawiarenkę. Poza miejscem na dobrą zabawę w gronie rodzinnym, był też czas na wzruszenia i wspomnienia, ponieważ festyn był kontynuacją obchodów 60 - lecia istnienia naszej szkoły. Dzień festynu zbiegł się też z najmilszym świętem - Dniem Matki, o którym nie zapomina żadne dziecko. Nasze dzieci uczciły go piosenką i tańcem. Sobotnie potrójne święto zaliczyć możemy do bardzo udanych. Humory wszystkim dopisały, a pogoda była wprost wymarzona do wspólnego świętowania. Zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie.

"Mały Książę" według "Teatru Na Wzgórzu

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu "Mały Książę", którego premiera odbyła się 25 maja 2018 roku podczas obchodów 60. lecia Szkoły.

Scenariusz i reżyseria - Joanna Tarnawska, Anna Wąśniewska

Oprawa muzyczna - Brygida Golik