Wydarzenia i imprezy

Spektakl "Dziady" cz. II na szkolnej scenie

W czwartek, 25 października gościliśmy w szkole Teatr Młodego Widza z Białegostoku. A uczniowie klas 6-8 utrwalali treść dramatu Mickiewicza o dawnym obrządku wywoływania dusz czyśćcowych. Taka artystyczna powtórka przed 1 listopada.

Magia w szkole

18 października 2018r. (czwartek) w szkole gościliśmy wspaniałych artystów z Ukrainy, którzy pokazali nam wspaniały pokaz iluzjonistyczny. Przerwy w sztuczkach umilały występy zabawnego klauna. Chętne dzieci brały udział w pokazie, natomiast reszta dopingowała małych artystów. Wszyscy byli zachwyceni umiejętnościami naszych gości.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku odbył się apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny, złożyli życzenia oraz  wręczyli kwiaty nauczycielom  i pracownikom szkoły. W mniej oficjalnej części uroczystosci odbyło się zabawne "pasowanie na nauczyciela", ktorego wobec nauczycieli rozpoczynajacych pracę w naszej szkole dokonali przedstwiciele Samorządu Uczniowskiego.

W imieniu obdarowanych składamy serdeczne podziękowania fundatorce kwiatów- Pani MAGDALENIE SOŁOHUB- SIENKIEWICZ.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września rozpoczęliśmy kolejny - już 61. rok szkolny. Uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych  wraz z rodzicami zebrali się na hali do tenisa aby wysłuchać przemówienia pani dyrektor i życzeń od zaproszonych gości. Podczas uroczystości miało też miejsce pasowanie uczniów klasy pierwszej, którzy z rąk pani dyrektor odebrali tarcze szkolne oraz otrzymali symboliczne, osobiste, piłeczki tenisowe.

Zakończenie roku szkolnego za nami

22 czerwca zakończyliśmy kolejny - 60. (!) rok szkolny. Uczniowie wszystkich klas odebrali świadectwa. Te najcenniejsze - z wyróżnieniem - otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawców na sali gimanstycznej. Podczas uroczystości dla klas I-III wysłuchaliśmy wakacyjnych piosenek w wykonaniu uczniów klas trzecich. Natomiast chwilę później rok szkolny zakończyli starsi uczniowie, kórzy w części artystycznej obejrzeli "Taniec Baobabów" i "Taniec Róż" z przedstwienia "Mały Książę".

Na koniec każdej uroczystości pani wicedyrektor, tradycyjnie, użyła - po raz ostatni w tym roku szkolnym - dzwonka.

Do zobaczenia we wrześniu.

Kolejny festyn rodzinny za nami

26 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Festyn Rodzinny, który zapewnił wszystkim wiele atrakcji: występy muzyczne i taneczne dzieci, rozgrywki sportowe i pokaz karate, pokazy pirotechniczne, wizyta straży pożarnej, psy ratownicze, dmuchaniec, porady kosmetyczne i wizażystki, malowanie twarzy oraz pyszną kuchnię i kawiarenkę. Poza miejscem na dobrą zabawę w gronie rodzinnym, był też czas na wzruszenia i wspomnienia, ponieważ festyn był kontynuacją obchodów 60 - lecia istnienia naszej szkoły. Dzień festynu zbiegł się też z najmilszym świętem - Dniem Matki, o którym nie zapomina żadne dziecko. Nasze dzieci uczciły go piosenką i tańcem. Sobotnie potrójne święto zaliczyć możemy do bardzo udanych. Humory wszystkim dopisały, a pogoda była wprost wymarzona do wspólnego świętowania. Zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie.

"Mały Książę" według "Teatru Na Wzgórzu

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu "Mały Książę", którego premiera odbyła się 25 maja 2018 roku podczas obchodów 60. lecia Szkoły.

Scenariusz i reżyseria - Joanna Tarnawska, Anna Wąśniewska

Oprawa muzyczna - Brygida Golik

Oprawa plastyczna, kostiumy, scenografia - Joanna Ligęza

Realizator dźwięku - Marcin Kobiela

Choreografia - Lontyna Kuprycz, Natalia Kopyść

Jubileusz 60. lecia szkoły

25 maja miała miejsce wzruszająca uroczystość - oficjalna inauguracja obchodów 60. lecia szkoły. Na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście - wśród nich: Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni - Joanna Zielińska, przedstawiciel Pomorskiego Kuratora Oświaty - Magdalena Nebeling, przedstawiciele organizacji związkowych, instytucji współpracujących ze szkołą, Rady Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana oraz emerytowani pracownicy szkoły i jej absolwenci. Wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia pani dyrektor i życzeń od gości. Następnie wszyscy obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie pt. "Mały Książę" przygotowane przez zespół nauczycieli: Joannę Tarnawską, Annę Wąśniewską, Joannę Ligęzę, Brygidę Golik, Lontynę Kuprycz, Natalię Kopyść i Marcina Kobielę.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości można było zwiedzić szkołę, z której to możliwości skorzystało wielu absolwentów i emerytowanych nauczycieli, obejrzeć archiwalne filmy i projekcie zdjęć oraz poczęstować się okolicznościowym tortem.

Zdjecia z tej części uroczystosci znajdują się w naszej galerii - "Okiem aparatu"

Inna lekcja historii

10 stycznia odbyła się nietypowa lekcja historii w klasach starszych. Dzisiaj nasi chłopcy zmieniali się w dzielnych wojowników z czasów Mieszka I, a piękne białogłowy w urocze damy serca. Dziękujemy za żywą lekcję historii.

SP 23 na Orszaku Trzech Króli

6 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Zakończenie imprezy, które odbyło się w kościele oo. Franciszkanów ubarwił występ naszych kolędników, którzy zaprezentowali obszerny fragment "Jasełek" przygotowanych min. przez  B. Golik i s. Annę.