Wydarzenia i imprezy

Inna lekcja historii

10 stycznia odbyła się nietypowa lekcja historii w klasach starszych. Dzisiaj nasi chłopcy zmieniali się w dzielnych wojowników z czasów Mieszka I, a piękne białogłowy w urocze damy serca. Dziękujemy za żywą lekcję historii.

SP 23 na Orszaku Trzech Króli

6 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Zakończenie imprezy, które odbyło się w kościele oo. Franciszkanów ubarwił występ naszych kolędników, którzy zaprezentowali obszerny fragment "Jasełek" przygotowanych min. przez  B. Golik i s. Annę.

Pluszowe misie opanowały naszą szkołę

PLUSZOWY MIŚ ma już 115 lat!  24 listopada w naszej szkole było naprawdę misiowo! Wszyscy uczniowie klas młodszych przybyli ze  swoimi ukochanymi pluszakami. Z resztą, nie tylko uczniowie. Dorośli też mają, albo mieli swoje misie, które często  znają najskrytsze tajemnice swoich właścicieli. Kochamy je za to, ze są z nami na dobre  i na złe. Za to, że możemy się do nich przytulić, wypłakać w mięciutkie futerko…. „ A wszystkim dzieciom wiadomo nie od dzisiaj,że - Najlepiej śpi się z misiem- to się wie!”

Dzień pomarańczowy za nami

Za oknem-trochę smutno, szaro i coraz zimniej. Za to w szkole-kolorowo, pomarańczowo i gorąco! W naszych śniadaniówkach 17 listopada królowały: marchewki, pomarańcze, mandarynki, kaki oraz i inne bogate w witaminy przysmaki! Wszystkim, którzy o strój pomarańczowy  i pomarańczowe śniadania zadbali bardzo dziękujemy ! Jest nam miło, że wspólnie - zdrowe odżywianie promujemy!

Dzień Zielony

Dzień Zielony za nami! Sami spójrzcie jak było 6 października. Tylko czworo dzieci zapomniało o stroju w kolorze nadziei. Pozostałe były ZIELONE, czasami od stóp do głów. Oprócz ubrań  zielone były także śniadania! Same witaminy! Dla Chłopczyka i Dziewczyny! Mamy nadzieję, że w kolejny Kolorowy Piątek, tym razem POMARAŃCZOWY, wszyscy będą  - MARCHEWKOWI!

Pierwszy dzwonek i "do roboty" ;-)

NIe pierwszego lecz czwartego września rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 23 zebrała się w hali sportowej aby przywitać nowy rok szkolny, wymienić powakacyjne wrażenia i wysłuchać powitania pani dyrektor.

Życzę Wam abyście dobrze czuli się w naszej szkole.

mówiła pani dyrektor Regina Hetak do zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Po raz pierwszy od 18 lat wśród uczniów obecni byli siódmoklasiści, dla których nauka nowych przedmiotów będzie z pewnością nielada wyzwaniem. Powitaliśmy też nowych uczniów naszej szkoły - pierwszoklasistów. Uroczystość zakończył tradycyjny pierwszy dzwonek.

9 czerwca klasy w naszej szkole były ... puste :-)

9 czerwca uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji "Dzień Pustej Klasy". Nie było klasy, która tego dnia, choćby na klika lekcji, nie opuściłaby gościnnych murów naszej szkoły. Uczniowie odwiedzili Muzeum Emigracji, kreatywnie spędzili czas na plaży w Mechelinkach (lekcje wf, plastyki, przyrody i języka polskiego), poszli do lasu aby obserwować owady i dowiedzieć o historii naszego regionu, wyszli do parku, gdzie czytali lektury. Byli w końcu i tacy, którzy wraz z rodzicami piekli kiełbaski na ognisku...

Kolejny "Dzień Pustej Klasy" co prawda za rok, ale zapewniamy - w naszej szkole takie zajecia to norma :-)

Było "Rodzinnie, zdrowo i sportowo"

Dnia 20 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole festyn pod hasłem "RODZINNIE, ZDROWO I SPORTOWO ! ! ! " Festyn zgromadził wszystkie szkolne dzieci, ich rodziny i przyjaciół, nauczycieli, jednym słowem społeczność szkolną i lokalną. Pani Dyrektor uroczyście otworzyła szkolną imprezę i zachęcając do wspólnej zabawy, wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. To już tradycja, że wspólnie z Radą Rodziców i Radą Dzielnicy organizujemy tę imprezę. Atrakcji nie brakowało. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, pokazy specjalistycznego sprzętu Straży Granicznej, wóz strażacki, konkurencje sportowe, psy ratownicze, malowanie twarzy, loteria fantowa, zabiegi kosmetyczne oraz występy naszych młodych artystów. O podniebienia gości zadbały panie kucharki oraz rodzice naszych uczniów. Hitem festynu okazała się grochówka, smakołyki z grilla, wata cukrowa i pyszne domowe wypieki. Jak zwykle świetnie się bawiliśmy, bo pogoda była wprost wymarzona na takie RODZINNE SPOTKANIE.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Halowej

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ już za nami. Turniej przebiegał w przyjaznej i sportowej atmosferze. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, tempo gry i zmiany akcji emocjonujące. W finale po zaciętej walce w wyrównanym pojedynku zwyciężyła drużyna z kl.VIa w składzie: G.Jakielski, D.Licau, M.Borkowski, F.Pawlicki. Na zakończenie zawodów zespoły nagrodzone zostały medalami i drobnymi upominkami. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za udział w rozgrywkach! Następne zmagania sportowe już za rok!

Sobotę 18 marca w SP 23 można zaliczyć do udanych! Jak zawsze w naszej szkole - dużo się działo! W każdym miejscu i zakątku działaliśmy pełną parą. Na parterze - w bibliotece i świetlicy - prym wiodły dzieci - na zabawach i zajęciach wszelakich. Pierwsze piętro - świat klas młodszych - było dziś miejscem wycieczek i zwiedzania. Natomiast najwyższe, drugie piętro naszej szkoły (na co dzień królestwo klas starszych) zamieniło się dzisiaj w pracownię malarską. Czyn społeczny, a raczej nauczycielski wyczarował piękne, kolorowe dzieła - które ku radości wszystkim - upiększą nasze szkolne szatnie. Wszystkim dziękujemy za wesoły i bardzo pozytywny dzień!!