Dzień Edukacji Narodowej

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej Maciej Gajewski

"Jakże nie pisać wierszy,
Jakże nie płonąć w podzięce,

Za dar najpiękniejszy,
za Wasze serce"

Święto wszystkich pracowników oświaty, nazywane Dniem Edukacji Narodowej, obchodzimy 14 października. Z tej okazji nauczyciele, pracownicy szkoły oraz brać uczniowska spotkali się na uroczystej akademii, by wspólnie świętować ten szczególny dzień. Życzenia wyrecytowane wierszem i wyśpiewane tekstami znanych piosenek przygotowali uczniowie klas 5a i 5b. Zaprezentowali oni również krótką scenkę zatytułowaną „Obyś gdyńskie dzieci uczył, czyli skąd się wzięli nauczyciele w SP 23”, z której wiemy już, jak nieprostą i diabelską drogę musiał pokonać nasz belfer. Gościnnie wystąpił na szkolnej scenie nasz absolwent – Michał. Mogliśmy go usłyszeć w piosence „Niewiele ci mogę dać”. Całość uwieńczona została, odśpiewanym przez wszystkich uczniów, „Sto lat”.

Nasza radość granic nie zna
Podziękować chcemy dziś.
A że trudno w jednym zdaniu,
Wiersz wdzięczności
W rym składamy.

Kierujemy do Was słowa.
Szczere, miłe te wyznania
Pełne uczuć i uznania
Za trud podziękowania.

Wiwat drodzy Przyjaciele!!
Żyjcie w zdrowiu latek wiele,
Uczniów dobrych w końcu macie,
Niech prym wiodą w tym powiecie!

A za wszystko Wam dziękuje
wiernych uczniów wdzięczny tłum,
Bo my potem w świat szeroki -
Mądrze poprowadzimy swe kroki.

Z okazji Święta KEN pomyślności i radości
życzą Uczniowie SP 23 w Gdyni

Ostatnio zmieniany sobota, 15 październik 2016 15:28

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com