Dzień Papieski

Dzień Papieski Maciej Gajewski

19 października obchodziliśmy Dzień Papieski w naszej szkole dla uczczenia 38 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, który przyjął imię Jana Pawła II. W tym roku obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski i Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, dlatego hasło tegorocznego dnia papieskiego brzmiało: „Św. Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczniowie dostarczyli nam wiele refleksji dotyczących życia i działalności św. Jana Pawła II . Przypomnieli nam,  że św. Jan Paweł II był i jest nadal wielkim autorytetem dla wszystkich, również dla dzieci i młodzieży. Wszystkich obdarzał miłością,  uczył przebaczać, niósł pocieszenie tzn. był człowiekiem miłosierdzia. Uczniowie w bardzo obrazowy sposób przedstawili co to jest miłosierdzie. Na sercach można było odczytać, że miłosierdzie to : miłość, życzliwość, dobroć, szacunek, uprzejmość,  ofiarność, koleżeńskość, hojność, uśmiech, przebaczenie. Uświadomili nam, że czasem wystarczy jeden miły gest, jeden uśmiech, jedno dobre słowo, by stać się dla kogoś prawdziwym świadectwem Bożego Miłosierdzia tu i teraz. Pani Dyrektor nawiązując do tego pytała dzieci ile kosztuje jeden uśmiech, życzliwość,  uprzejmość, szacunek okazany innym. Za każdym razem uczniowie odpowiadali, że to nic nie kosztuje, a więc każdego z nas stać na to. Pani Dyrektor życzyła wszystkim, by na co dzień starać się być takim.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom z  klas : VI a, Va oraz II a, b, c  za zaangażowanie w przygotowanie  apelu papieskiego i piękny występ, a pani Marii Głogowskiej za przygotowanie dekoracji

Specjalne podziękowania kierujemy do pani Kazimiery Zaremba- naszej długoletniej nauczycielki za przybycie do naszej szkoły i piękne opracowanie muzyczne apelu oraz do absolwentki naszej szkoły Dominiki Dawidowskiej, która ubogaciła apel wspaniałą grą na gitarze. Jesteśmy dumni, że  nasza absolwentka jest laureatką bardzo wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych. Obecnie zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu gitarowego w Belgii i Japonii. Życzymy dalszych sukcesów.  

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com