Koncert "Klasycy, nie tylko wiedeńscy"

16 grudnia 2016 r. w naszej szkole, na trzeciej godzinie lekcyjnej, odbył się Koncert Muzyczny pt.”Klasycy, nie tylko wiedeńscy”. W koncercie przygotowanym przez absolwentów Szkoły Muzycznej w Gdyni, wzięli udział uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawcami. Zaprezentowano wiele utworów znanych kompozytorów, m.in. J. S. Bacha, G. Bizeta, G. F. Handela, L. van Beethovena, W. A. Mozarta.  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wybranych utworów muzyki poważnej. Z zaciekawieniem słuchały ciekawostek o instrumentach, ich brzmieniu i budowie. Bliżej poznały budowę i brzmienie wiolonczeli, skrzypiec i fletu poprzecznego. Na koniec niektórzy uczniowie mogli zaśpiewać kolędy do mikrofonu przy akompaniamencie naszych gości. Koncert muzyczny dostarczył wszystkim uczestnikom wielu pięknych, muzycznych wrażeń.

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com