„Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa” naszych pierwszaków

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami realizowali prewencyjny program „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”.

Dzieci poznały m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w mieście                 i poza miastem. Nauczyły się, jak należy zachować się w przypadku pożaru, spotkania obcej osoby czy ataku agresywnego psa. W ramach programu poznali pojęcia własności, tolerancji, uczyli się szacunku do innych, a także omawiali tematy związane z ochroną środowiska.

27 maja 2022 r. dwunastoosobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły podjęła rywalizację w konkursie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Gdyni. Uczniowie brali udział w trzech konkurencjach:

1. Konkurs plastyczny pt. „Policyjna foczka moim przyjacielem”;
  2. Konkurs wiedzy;
  3. Konkurs „twórczości” pt. „Bezpieczny w czasie wakacji”.

Po zakończonym konkursie plastycznym i konkursie wiedzy pani policjantka zabrała prace uczniów oraz nagraną piosenkę do oceny. Teraz pozostaje nam tylko trzymać kciuki za naszych uczniów.