Klasa 2a z wizytą w Prezydenta Gdyni

W czwartek 23.03.23 uczniowie klasy 2a udali się z wizytą do Urzędu Miasta Gdyni na zaproszenie pana Prezydenta Wojciecha Szczurka w nagrodę za zajęcie I miejsca w I Gdyńskim Maratonie Juniorów, którego Prezydent był honorowym patronem.

Pan Prezydent przyjął nas w sali obrad, gdzie trenowaliśmy zgłaszanie pomysłów na upiększanie Gdyni i naszej szkoły oraz głosowanie i podejmowanie uchwał, odpowiadał też na mnóstwo pytań uczniów. Ugościł nas w swoim gabinecie, gdzie każdy chciał koniecznie zasiąść w prezydenckim fotelu. Podarowaliśmy panu Prezydentowi plakat „Moja Gdynia”, słowa piosenki ” Nasza Gdynio” i zaśpiewaliśmy piosenki ” Nasza Gdynio” oraz ” Co to jest Niepodległość”. Pan prezydent był bardzo zadowolony i podziękował wszystkim.

Poznaliśmy też pracę Straży Miejskiej. To była bardzo udana lekcja obywatelska. Obdarowani mnóstwem drobnych upominków wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń pod opieką wychowawcy Grażyny Bednarskiej, pani Izy Paczos i pana dyrektora Tomasza Ogrodnika.