Kampania „Klikam z głową”

Szanowni Państwo,

w ramach kampanii UKE – Klikam z głową! – przygotowaliśmy cykl bezpłatnych webinarów dla szkół podstawowych.

Wiemy jak bardzo ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa online, która  pomaga dzieciom zrozumieć potencjalne zagrożenia i unikać niebezpiecznych sytuacji w sieci. Wszystkim zależy na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika, m.in. dla tych najmłodszych. W ramach działań edukacyjnych UKE prowadzi kampanie skierowane do różnych grup odbiorców , w tym do dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli.  W ramach kampanii Klikam z głową, od 2017 r. edukujemy młodszych i starszych w zakresie bezpieczeństwa w sieci i oswajamy z nowymi technologiami.

Zaplanowaliśmy serię webinarów dla trzech grup wiekowych:

klasy I-III

klasy IV-VI

klasy VII-VIII

Informacje dotyczące zapisów znajdują się na naszej stronie Zgłoś klasę na webinar – Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl) .

Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców, który jest do pobrania w wersji PDF na: Klikam z głową – Poradnik dla rodziców i nauczycieli – Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl) .

Jest to drugie, rozszerzone wydanie poradnika, który jest zbiorem naszej wiedzy i doświadczenia. Mamy nadzieję, że pomoże Wam – rodzicom, w codziennej pracy z dziećmi, poszerzy horyzonty i utwierdzi w przekonaniu, że my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w internecie.