Menu Zamknij

Szlakiem afrykańskiej przygody, czyli pomysły na pracę z lekturą Szóstoklasistów z A

Jak oswoić lekturę? Uczniowie kl. 6a nie mają z tym problemu. Od kilku dni oswajaliśmy powieść polskiego noblisty H. Sienkiewicza. Wędrując przez afrykańską pustynię i puszczę, w towarzystwie Nel i Stasia, podziwialiśmy egzotyczną przyrodę (pomyśleć, że Sienkiewicz opisał w książce blisko 150 gatunków roślin i zwierząt), poznawaliśmy egzotyczne miasta i wioski, zgłębialiśmy wiedzę o zjawiskach naturalnych, których ni w Gdyni, ni w Europie doświadczyć nie sposób…

Trochę z metody projektu, odwróconej lekcji, zabawa przy przygotowywaniu plakatu – wszystko po to, aby poznać i polubić naszą lekturę. Efekt – rewelacyjne wystąpienia – posłuchać opowieści uczniów, jak pracowali, jak porządkowali materiały, jak w końcu wyglądały etapy wędrówki bohaterów – bezcenne! Brawo Wy!

Skip to content