Szanty na Wzgórzu

Za nami I Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty na Wzgórzu”. Wypłynęliśmy na wielkie wody, a na wspólny rejs zabraliśmy załogi z 9 gdyńskich placówek.

Gościliśmy: Przedszkola nr 9 i 19 oraz grupy przedszkolne z ZS-P nr 2, SP nr 51 oraz szkoły podstawowe: SP 20, SP 18, SP 53, SP 6 i kl. 7 z ZS-P nr 2. Do oceny uczestników zaprosiliśmy profesjonalistów: panią dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, nauczycielkę Szkoły Muzycznej I st. w Gdyni oraz panią dyrygentkę.

Szanty niosły się po całym Wzgórzu św. Maksymiliana, młodzi marynarze, pirackie zgraje, mali żeglarze gromkim, radosnym śpiewem opanowali nasz okręt przy Grottgera.

Wszyscy bawili się znakomicie! Publiczność szalała! Szkoła Podstawowa nr 23 stanęła na wysokości zdania.

To pierwsza odsłona naszej wielkiej żeglarskiej przygody, ale nie ostatnia! Za rok spotykamy się na II Festiwalu Piosenki Żeglarskiej, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

WYNIKI FESTIWALU:

Kategoria – grupy przedszkolne:Kategoria – uczniowie kl. I-III
I miejsce – Przedszkole nr 9 – Marynarze
II miejsce – Z S-P nr 2 – Mali żeglarze
III miejsce – Przedszkole nr 19 – Pszczółki
Nagroda Kapitana SP 23 – SP 51 – Mali żeglarze
Nagroda Specjalna Żeglarskie ShowPrzedszkole nr 19 – Biedronki
I miejsce – SP 18 – Muszelki
II miejsce – SP 20 – Wiktoria z 2a
III miejsce ex aequo – SP 20 Pola z 2a oraz duet z SP 23 – Ewa i Misza z kl. 3
Kategoria – uczniowie kl. IV-VIIINagrody specjalne
I miejsce ex aequo – ZSP nr 2 – kl. 7c, SP 6 – Wiktoria z kl. 7
II miejsce – SP 23 – Malwina z kl. 4a
III miejsce – SP 23 – Weronika z kl. 8a
Piracka zgraja z SP 53,
3 solistki z SP 20,
kl. Ib i kl. IIIa z SP 23

Festiwal nie odniósłby takiego sukcesu, gdyby nie nasi Przyjaciele! To Oni wsparli nas finansowo i rzeczowo.

Dziękujemy:

Zarządowi Portu Morskiego Gdynia S.A., Morskiej Agencji Gdynia, Radzie Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana, Radzie Rodziców SP 23, Piekarni Pana Piotra Gotowały, Młodzieżowemu Domowi Kultury

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!