Festyn „Zadbaj o zdrowie”

Tematem przewodnim festynu będzie szeroko rozumiane zdrowie i profilaktyka czyli sposoby na dbanie o zdrowie, zapobieganie chorobom oraz wczesne ich wykrywanie.
Oprócz promowania zdrowego stylu życia będzie możliwość wykonania badań, zasięgnięcia bezpłatnych porad u lekarzy specjalistów oraz twórczej zabawy dla dzieci. Poznamy też zasady pierwszej pomocy medycznej.

MIEJSCE: VI Liceum Ogólnokształcące, Przychodnia Wzgórze na Legionów, Szkoła Podstawowa nr 23

ORGANIZATORZY: Rada Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana; VI Liceum Ogólnokształcące; Przychodnia Wzgórze św. Maksymiliana; Szkoła Podstawowa nr 23

SP 23 – Dla dzieci i nie tylko:

• 10.00 – 13.00 Gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu, warsztaty kulinarne, atrakcje dla dzieci,
• 10.00 – 12.00 Pani Kasia Andruszkiewicz DIETAMED. Spotkanie z dietetykiem
• 10.00 – 12.00 Ochotnicza Straż Pożarna PKM Gdynia. Pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy.
• 11.00 Fitness z Marią Dmitrenko.
• 10.00 – 11.00 Jak dbać o zdrowie psychiczne dzieci. Arteterapia, frotagge, monotypia czyli zabawy z grafiką z Magdą Wosztyl – warsztaty dla dzieci
• 12.00 Zdrowie psychiczne dzieci. Natalia Nekrasova arteterapia i rękodzieło – warsztaty kreatywne.
• 11.00 Warsztaty akwareli dla każdego – Lilia Żukova.
• 13.00 Lekcja Terapii Ruchem. Terapia Antystresowa na mięśnie pleców i ramion plus Joga – Lilia Żukova.
• 10.00 – 12.00 O potrzebach i zaletach Treningu Umiejętności Społecznych Katarzyna Lamża Ogrodnik spotkanie informacyjne.
• 10.00 – 13.00 “Jesteś D.A.R.em” – rozpoznawanie talentów, budowanie wiary w siebie oraz tworzenie pomysłu na pracę i życie, w zgodzie z własnym DARem. Spotkanie z Magdą Moskal, coachem i doradcą kariery. Specjalne zaproszenie dla kobiet i dzieci od 7 klasy SP.

VI LO – Dla młodzieży i nie tylko:

• 10.00 -12.00 Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA: informacje i instruktaż badań profilaktycznych wczesnego wykrywania nowotworów; Klinika Białego Misia – instruktaż dla małych pacjentów.
• 10.00 -13.00 – Pokazy Pierwszej Pomocy Medycznej – SOGR (Szkolna Ochotnicza Grupa Ratownicza VI LO)
• 10.00 – 13.00 Dzień Dawcy Szpiku Fundacji DKMS – Razem Pokonajmy Nowotwory Krwi (koło medyczne VI LO)
• 10.00 – 13.00 Pszczółkowo: Miody i profilaktyczne wyroby pszczelarskie.
Wnętrze ula- prezentacja edukacyjna. Bezpłatna degustacja miodów (możliwość zakupu).
• 10,00 – 13,00 Delikatesy Wałówka: Zdrowa żywność. Prezentacja wyrobów wraz z degustacją produktów.
• 11.00 – 13.00 dr Robert Dolewski & Magda Wosztyl. Filozofia – na zdrowie!
• 10.00 – 13.00 Medytacja i nauka zdrowego oddechu Falun Dafa.
• 10.00 – 13.00 O pewność siebie i potrzebach kobiet, spotkanie z life coach’em Ewą Olszewską.
• 10.00 – 13.00 Komenda Miejskiej Policji w Gdyni. Ogólnopolska Kampania STOP! Profilaktyka wobec przestępczości wobec osób starszych.
• 10.00 – 13.00 Stoisko do głosowania na Budżet Obywatelski

Przychodnia Wzgórze – Badają się starsi i nie tylko:

9.00 – 12.00 Szczegółowe informacje na terenie Przychodni.

• Bezpłatne badania: pomiar ciśnienia krwi, EKG, pulsoksymetria oraz badanie glukozy we krwi, morfologii i HCV, możliwość wykonania również badań odpłatnych. Do dyspozycji również pracownicy medyczni Przychodni Wzgórze.
• Synexus – program leczenia i diagnostyki: Osteoporoza, AZS, Cukrzyca, choroby wątroby i inne schorzenia.
• Lekarze Przychodni Wzgórze. Bezpłatne konsultacje dotyczące profilaktyki u wolontariuszy lekarzy specjalistów:
dr Małgorzata Ostrówka – dermatolog (ocena znamion skórnych),
dr Magdalena Rodziewicz – alergolog (sposoby diagnozowania alergii),
dr Paweł Król – ortopeda ( profilaktyka osteoporozy oraz niedoborów wit D3),
dr Beata Zastawna – pediatra (profilaktyka w pediatrii, konsultacje dzieci zdrowych),
mgr Ewa Dygaszewicz – dietetyk, edukator diabetologiczny.