Menu Zamknij

Relacja z festynu zdrowotnego

Festyn „Zadbaj o zdrowie”, który odbył się w sobotę, 10 września 2022 to inicjatywa Rady Dzielnicy Wzgórze, NZOZ Wzgórze Maksymiliana oraz dwóch szkół: VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni.

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji dla wszystkich. I trzeba przyznać, że udało się zgromadzić bardzo wielu specjalistów, zorganizować rozmaite aktywności, warsztaty, zajęcia i pokazać cały wachlarz możliwości zdrowego stylu życia.

W trzech miejscach można było zadbać o siebie, skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów, bawić się i spędzić czas na zabawie i profilaktyce.

W Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni zadbaliśmy o młodszych i starszych. Wśród atrakcji nie zabrakło gier i zabaw sportowych (podczas konkurencji najmłodsi zaliczali kolejne punkty, za które zdobywali niespodzianki, oczywiście zdrowe), malowania buziek, warsztatów kulinarnych, degustacji ciast z cukierni Fit Cake Gdynia Śródmieście, zajęć arteterapii, warsztatów kreatywnych, akwareli, relaksacji jogą, spotkania z dietetykiem, specjalistką TUS z Kalamo czy coachem i doradcą kariery. Gościliśmy też strażaków z OSP PKM Gdynia, uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie te zabawy i aktywności miały pokazać, jak mądrze i świadomie dbać o zdrowie. Szkoła zadbała również o ducha sztuki, nasze utalentowane uczennice upiękniały nam czas swoją muzyką.

Odwiedzający VI LO  mieli okazję poszerzyć wiedzę dzięki spotkaniom informacyjnym z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA, koła medycznego VI LO (DKMS – Razem Pokonajmy Nowotwory Krwi), policjantami z Komendy Miejskiej (Ogólnopolska Kampania STOP! Profilaktyka wobec przestępczości wobec osób starszych). Swoje stoiska przygotowali m.in. Pszczółkowo, Delikatesy Wałówka, dr Robert Dolewski i Magdalena Wosztyl, czyli Filozofia na zdrowie, Falun Dafa (medytacja i nauka zdrowego oddechu), life coach Ewa Olszewska. Tu również odbywały się pokazy pierwszej pomocy (Szkolna Ochotnicza Grupa Ratownictwa VI LO).

Podczas festynu szkoły zadbały o promocję BO, przygotowując stoiska do głosowania w tegorocznym budżecie.

W Przychodni można było skorzystać z konsultacji lekarskich i bezpłatnych badań. Na uczestników czekali pracownicy medyczni Przychodni Wzgórze.

Sobotni festyn „Zadbaj o zdrowie” okazał się strzałem w dziesiątkę!! Pokazał, że potrafimy wesoło, zdrowo i z przytupem wejść w nowy rok szkolny. Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Podczas imprezy nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu – tych młodszych i trochę starszych! I nie jest to nasze ostatnie słowo! Wszak w SP 23dzieje się i dziać się będzie!

Skip to content