Menu Zamknij

Byliśmy w Schodnie

W dniach 12 -16 grudnia, klasy: 3a i 7b przebywały  w ,,Zielonej Szkole” w miejscowości Schodno, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Pomimo zróżnicowanego wieku uczniów, udało nam się zaprzyjaźnić i stworzyć zgrany zespół, gotowy do współpracy na wielu płaszczyznach.

Byliśmy zachwycenie krajobrazem w pięknej zimowej szacie, która sprawiła, że już pierwszego dnia czuliśmy się jak w innym, zaczarowanym świecie… Nie była to zwykła wycieczka. Od rana, do wieczora uczestniczyliśmy w przeróżnych ciekawych zajęciach. Poznaliśmy historię Kaszub i języka kaszubskiego oraz wiele ciekawostek na temat Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Poznawaliśmy faunę i florę regionu, nie tylko teoretycznie, ale też oglądając, bądź żywe okazy płazów i gadów, jak też obserwując przez lornetki ptactwo w plenerze. Były też gry terenowe, poszukiwanie skarbów, marsze na orientację, a nawet – strzelanie z łuku. Podczas warsztatów plastycznych uczyliśmy się wykorzystywania materiałów odpadowych do produkcji ozdób świątecznych. A t tzw. międzyczasie były też sanki, spacery, wspólne śpiewy, a po zmroku – ognisko z kiełbaskami.

Podczas ciekawej zabawy i nauki, szybko minęły nam dni.

Tekst: M. Głogowska

Skip to content