Menu Zamknij

Zaproszenie na koncert noworoczny

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni oraz zaprzyjaźnione gdyńskie przedszkola, tj. Przedszkole nr 9 i Przedszkole nr 19 w Gdyni, zapraszają wszystkich mieszkańców Gdyni, w szczególności Wzgórza św. Maksymiliana, na Koncert Noworoczny. Widowisko odbędzie się w kościele oo. Franciszkanów, 12 stycznia 2023 r. o godz. 16.00.

„Jezus Malutki śpi…” to projekt społeczności Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni, która zaprosiła do współpracy przyjaciół z Przedszkola nr 9 oraz nr 19 w Gdyni. Nasz koncert to nowatorska forma, będąca swoistym połączeniem poezji śpiewanej i recytowanej, która nie przypomina tradycyjnych Jasełek. Obok kolęd pojawią się piosenki świąteczne.

Ten niezwykły i ekspresyjny montaż zabierze Państwa w krainę mroźnej i śnieżnej zimy, z pozoru tylko czas uśpienia, bo my pamiętamy o najważniejszych, zawsze aktualnych wartościach.

W naszym widowisku rządzić będzie Wiara, Nadzieja i Miłość. I przede wszystkim Życie – gdyż wraz z nowym rokiem budzi się nadzieja na lepsze jutro, na lepszą przyszłość.

Usłyszymy wiersze najwybitniejszych polskich poetów, m.in. Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana.

A cały wieczór uświetnią utwory z muzyką Zbigniewa Preisnera oraz kolędy, w zupełnie nowej aranżacji.

Dyrektor szkoły

Tomasz Ogrodnik

Skip to content