Menu Zamknij

Koncert noworoczny za nami

A nadzieja w naszych dziecięcych sercach niechaj zaraża wszystkich! Razem uwierzymy w dobro i piękno tego świata, a cały rok 2023 niech będzie cudownym czasem miłości i szczęścia. – to jedno z wielu przesłań, które wybrzmiało na KONCERCIE NOWOROCZNYMzorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 w Gdyni w kościele oo. Franciszkanów.

„Jezus malutki śpi…” poruszył muzyką, śpiewem, poezją, tańcem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni oraz występem zaproszonych do współpracy przedszkolaków z Przedszkola nr 9 i Przedszkola nr 19 w Gdyni.

Tyle dobra, nadziei i wrażliwości popłynęło dziś prosto z serc dzieci i młodzieży, którzy stanęli na scenie kościoła u Franciszkanów. Rozpiętość emocji, różnorodność wątków i poruszonych tematów nad radością narodzin chłopczyka z Betlejem, ale przede wszystkim talent i wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców stworzyły niepowtarzalny klimat tego niezwykłego i magicznego wieczoru. Dzisiejszy świat przynosi nam tyle doświadczeń, przemyśleń, potrzeby czynienia dobra, że chęć wspólnego śpiewania, głoszenia nadziei, noworocznych życzeń łączy młode gdyńskie, ukraińskie serca.

U Franciszkanów wybrzmiały tradycyjne kolędy i kolędy nietypowe, piosenki świąteczne i utwory poetyckie, których ponadczasowość i przesłanie moralne nadały koncertowi cudowny, refleksyjny nastrój.

Brawo!! Brawo, Dzieci i Młodzież!! Byliście rewelacyjni!!! Brawa dla całego sztabu ludzi organizujących i przygotowujących Noworoczny Koncert! Śmiało można powiedzieć, że w Gdyni talentów, artystycznych dusz i perfekcji nie brakuje.

Skip to content