Wielki finał I Gdyńskiego Maratonu Juniorów!

Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni w niezwykły celebrowała dziś 97. urodziny Gdyni.

10 lutego gościliśmy dziś wyjątkowych Gości – Finalistów I Gdyńskiego Maratonu Juniorów – konkursu o Gdyni dla najmłodszych jej mieszkańców, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nasza szkoła. Patronat honorowy nad Imprezą objął Prezydent Wojciech Szczurek.

Do Wielkiego Finału zaprosiliśmy klasy Ic, IIIb (SP 53), Ia i IIa (SP 23) oraz dwie grupy z Przedszkola nr 31 w Gdyni (Smerfy i Gumisie). Uczestnicy wykonywali zadania wstępne w swoich szkołach i przedszkolach i to spośród ich prac wyłoniliśmy Finalistów, którzy bawili się dzisiaj na urodzinach Gdyni.

Konkurencje podczas dzisiejszego finału miały charakter interdyscyplinarny, każda klasa/grupa podzielona była na zespoły sportowe, artystyczne oraz ten, który musiał wykazać się wiedzą o naszym mieście.

Wyśmienita zabawa – jak zawsze – okazała się najsilniejszą stroną imprezy. Było po prostu wesoło i hucznie.

Oto werdykt dzisiejszych gdyńskich zmagań:

Kategoria – Przedszkola:

• I miejsce – gr. Smerfy z Przedszkola nr 31 w Gdyni
  • II miejsce – gr. Gumisie z Przedszkola nr 31 w Gdyni

Kategoria – klasy I-III:

• I miejsce – kl. IIa (SP 23)
  • II miejsce – kl. IIIb (SP 53)
  • III miejsce – kl. Ic (SP 53)

Wyróżnienie – kl. Ia (SP23)

Dziękujemy Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Hotelowi Mercure w Gdyni, Piekarni pana Piotra Gotowały za wsparcie Gdyńskiego Maratonu Juniorów, za uśmiechy na twarzach Finalistów, za wycieczki, na które już za chwilę wyruszą nasi zwycięzcy!