Menu Zamknij

Światowy Dzień Wody 2023

Światowy Dzień Wody obchodzony 22 marca przerodził się w naszej szkole w cały tydzień działań pod patronatem „wody”.

Na lekcjach matematyki uczniowie obliczali zużycie wody podczas codziennych czynności, takich jak kąpiel czy mycie zębów. Na geografii z kolei poznali pojęcie śladu wodnego i przedstawili w formie plakatów, ile wirtualnej wody zużyte zostało do wytworzenia ich śniadania. Efekt działań biologicznych, to ekspozycja prac inspirowanych potrzebą ochrony czystości wody. W pracach uczniowie różnych klas przedstawili również w bardzo różnorodny sposób fakty dotyczące cyklu hydrologicznego, powstawania kwaśnych deszczy, organizmów zależnych od środowiska wodnego, znaczenia wody dla organizmu człowieka czy po prostu własne symboliczne odczucia, przesłania czy wizje świata zależnego od wody i eksploatowanego przez człowieka.

Skip to content