„Here&Now” – projekt na rok 2023

Nasz tegoroczny autorski projekt eTwinning „Here&Now” dobiega końca. Osiem szkół z takich krajów jak: Chorwacja, Francja, Grecja, Litwa, Polska, Rumunia i Turcja prowadziło równolegle zajęcia z elementami uważności. Uczniowie ćwiczyli koncentrację, uwagę, kreatywność, poznawali sposoby na relaks i bycie „tu i teraz”. Ponadto uczyli się międzynarodowej współpracy i poznawali nowe narzędzia TIK. Projekt koordynuje Aneta Kleisa ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni oraz Laura Liepine ze Szkoły Podstawowej w Panevezys (Litwa).

Wspólnie z partnerami stworzyliśmy kalendarz na 2023 rok z aktywnościami i ćwiczeniami mindfulness proponowanymi przez poszczególne szkoły uczestniczące w projekcie.

Inne zrealizowane aktywności:

• Poznajmy się lepiej (ja, moje miasto, kraj) Google Docs, Padlet, Bitmoji, ArtSelfie
  • Pokaż mi swoje miejsce na Ziemi (Google Earth)
  • Międzynarodowy konkurs na logo projektu (tricider)
  • Jak być bardziej uważnym w szkole? (Prezentacje Google)
  • Krótkie ćwiczenia mindfulness (Padlet)
  • Tworzymy mandale dla partnerów (Genially, Padlet, MandalaCreator)
  • Malowanie emocji i malowanie do muzyki (Google Docs)
  • Co sprawia, że jestem szczęśliwy? (Canva)
  • e-bezpieczeństwo
  • Wymiana kartek świątecznych (poczta tradycyjna)
  • Międzynarodowe spotkanie świąteczne online (Zoom).

Zobacz film podsumowujący nasze aktywności: