Menu Zamknij

Dzień pluszowego misia

Chociaż święto najpularniejszej przytulanki świata przypada dopiero w sobotę 25. listopada to nasza szkoła postanowiła cieszyć się cały tydzień MIŚKAMI:)

W poniedziałek na holu przy wejściu do szkoły stanęła cudna tematyczna fotobudka, którą wykonała Patrycja Milewicz oraz pojawił się napis zapowiadający nadchodzące święto… 

We WTOREK 21.11 odwiedziło nas zaprzyjaźnione przedszkole nr 19. Grupa dzieci z „zerówki” najpierw zajrzała do biblioteki szkolnej w której poznała najciekawsze książki z misiami w rolach głównych, które w ciekawy sposób zaprezentowała Pani Bibliotekarka. 

Następnie dzieci udały się do świetlicy, gdzie pod czujnym okiem Pań Sylwii Wojtaś i Magdaleny Samp-Léon wykonały w grupach oryginalne prace plastyczne z wykorzystaniem skrawków materiału, guzików, wełny, waty, kolorowego papieru itp.

W CZWARTEK 23. listopada w naszej szkole hucznie świętowaliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – podobnie jak we wtorek. Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły swoje ulubione misiowe przytulanki. Ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych oraz w swietlicy celebrowali ten wyjątkowy dzień. Odwiedzali też bardzo licznie BIBLIOTEKĘ, aby wypożyczyć książeczki o przygodach swoich ulubieńców:) 

Tego dnia w odpowiedzi na nasze zaproszenie odwiedziła nas też sympatyczna grupa z Przedszkola Nr 9. Dzieciaki najpierw odwiedziły BIBLIOTEKĘ, gdzie obejrzały kilkuminutowy filmik edukacyjny dotyczący historii pluszowe misia, pochodzenia nazwy „teddy bear”. Następnie w świetlicy wykonały w 4 grupach misie w technice kolażu oraz potańczyły do ulubionych piosenek o miskach. Zajęcia prowadziły Magdalena Samp-Léon i Sylwia Wojtaś. 

Każde dziecko otrzymało pamiątkowy imienny Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodkie łakocie. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. 

Mamy nadzieję, że przedszkolaki wkrótce znowu odwiedzą naszą ukochaną szkołę :)) 

Dziękujemy za pomoc przy drukowaniu dyplomów niezawodnej Ewie Matysiuk oraz RADZIE RODZICÓW za dofinansowanie zakupu niektórych materiałów plastycznych. 

Skip to content