Menu Zamknij

1a odwiedza bibliotekę

W poniedziałek 27. listopada klasa 1A odwiedziła z wychowawczynią Aleksandrą Kowalewską BIBLIOTEKĘ szkolną. Pani Magdalena Samp-Léon opowiedziała o akcji INSTYTUTU KSIĄŻKI skierowaną do pierwszoklasistów, przeczytała fragment listu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a następnie podarowała każdemu uczniowi książkę „Wnuczka antykwariusza”. Do lektury dołączona była broszurka – instrukcja dla rodziców dotycząca ważności CZYTANIA w rozwoju dzieci.

Oczywiście Bibliotekarka wyjaśniła czym jest antykwariat, czyli sklep z antykami. Okazało się, że wiele dzieci było już kiedyś w takim miejscu. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Niektórzy obiecali, że po powrocie do domu lub przy okazji odwiedzin dziadków rozejrzą się za starymi przedmiotami, książkami. Spróbują też poznać i spisać ich historie oraz przedstawić na forum klasy :)) 

W poszukiwaniu fascynujących historii zajrzyjcie do biblioteki! 

Skip to content