Dzień robotyki w „chłodniczaku”

W minionym tygodniu, uczniowie z klas ósmych, zainteresowani tematem, mieli okazję uczestniczenia w Dniu Robotyki zorganizowanym w Zespole Szkół Chłodniczych i Informatycznych w Gdyni. Mieliśmy okazję obejrzenia wielu specjalistycznych, imponująco wyposażonych w różnoraki sprzęt pracowni. Po salach i po kolejnych stanowiskach przygotowujących do nauki zawodów, oprowadzali nas uczniowie starszych klas technikum. Bardzo ciekawie opowiadali i zachęcali naszych przyszłych absolwentów do podjęcia nauki w ich szkole. Dowiedzieliśmy się, że w całym Zespole Szkół uczy się aktualnie 900 uczniów, przygotowujących się do zawodów: mechatronika, programisty informatyka, elektronika, technika chłodnictwa i klimatyzacji. Szkoła oferuje kształcenie na bardzo wysokim poziomie oraz przygotowuje do pracy w zawodach bardzo pożądanych na obecnym rynku pracy.