Menu Zamknij

Sukces czytelniczych maratończyków!

Z nieukrywaną dumą i wielką radością dzielimy się sukcesem jaki odnieśli nasi uczniowie w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM.

Trwał on 8 miesięcy – od września do kwietnia – a zadaniem uczestników było przeczytanie raz w miesiącu zadanej lektury. Następnie uczniowie przychodzili w wyznaczonym terminie do biblioteki na spotkanie ze szkolnym koordynatorem, panią Magdaleną Samp-Léon. Po krótkim wprowadzeniu „maratończycy” pisali test składający się z 20 pytań za które można było zdobyć 21 punktów… 

Właśnie ogłoszono oficjalne wyniki.

Okazało się, że wśród uczestników z klas 1-3 w SP23 najlepsza jest Helena Mądroszkiewicz z klasy 1a. Jednocześnie zdobyła ona TYTUŁ LAUREATA w rankingu ogólnopolskim! Uzbierała 138 punktów na 147 możliwych:)

Natomiast pomiędzy uczniami z klas 4-6 w SP23 najwięcej punktów zdobyła Jagoda Dajkowska z klasy 4b. Ona również otrzymała TYTUŁ LAUREATA w ogólnopolskim zestawieniu!!! Warto podkreślić, że zdobyła aż 143 punkty:)

Poza tym Tomaszowi Dulewiczowi z klasy 5a, który zdobył 132 punkty, jury przyznało TYTUŁ FINALISTY WMCz.

Wymienieni uczniowie są zaproszeni na GALĘ WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO, która odbędzie się 11 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Gratulujemy sukcesów na scenie ogólnopolskiej Helence, Jagodzie i Tomkowi oraz dziękujemy za wytrwałość pozostałym uczestnikom konkursu.

Skip to content