Idea Otwartego Ogrodu Społecznego

Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni, Rada Rodziców, Radni Dzielnicy, Baza Sport Gdynia (właściciele kortów na terenie szkoły) oraz mieszkańcy dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana podjęli się planów niezwykłych; uwierzyli, że marzenia są po to, aby je spełniać. Marzenia służą przemianie miejsc niewykorzystanych, często zapomnianych w coś nowego, pięknego i sensownego. Takim marzeniem – przedsięwzięciem jest OGRÓD. Ogród niezwykły, niebanalny, który stanie się miejscem edukacji, zabawy, pracy, relaksu i rozwoju.

Szkoła dysponuje dużym, zielonym terenem. To stary ogród, pełen zakamarków, starych altan, pagórków, a dla nas to potencjał nad potencjałem!

Młodzi, nowi Radni Dzielnicy, z panią Małgosią Sokołowską na czele, dysponują pomysłami, energią i nieograniczoną chęcią stworzenia otwartego miejsca spotkań, które połączy pokolenia – na łonie natury, we florystycznej inwencji i pracy, w centrum miasta.

Środowisko Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni wraz z Radą Rodziców to ludzie z pomysłem na edukację uczniów, chęcią odkrywania i pielęgnowania ich talentów, zwykłą dziecięcą radością wspólnego poznawania, dotykania i doświadczania świata.

RAZEM pragniemy stworzyć Otwarty Ogród Społeczny z widokiem na morze !