Czym będzie nasz Ogród?

1. W naszym ogrodzie znajdzie się miejsce na naukę – świeże powietrze ogrodu zastąpi sale lekcyjne w okresie wiosennym, który w naszym klimacie stał się długi i upalny. Zajęcia poza murami szkoły i z dala od systemu klasowo-ławkowego są urozmaiceniem, motywacją i atrakcją.
  2. Prowadzenie ogrodu i prace ogrodnicze to propagowanie sposobów ekologicznego uprawiania żywności, doskonała edukacja przyrodnicza, o walorach wychowawczych, kształtowaniu odpowiedzialności, samodzielności i zaletach dla młodych, to nauka dbania o drugą jednostkę, o siebie nawzajem.
  3. Miejsce spotkań pokoleń. Dzieci i młodzież mają szansę spotkać się tu z ciekawymi ludźmi, którzy zarażą ich miłością do natury, przyrody, pracy.
  4. To integracja mieszkańców dzielnicy. Możemy się od siebie uczyć – również w ogrodzie. Strefa błogiego relaksu, przy grillu, wspólnych rozmowach, piosenkach. Miejsce na różne działania społeczne. Pole do popisu dla organizacji pozarządowych. (tworzenie karmników dla ptaków, majsterkowanie, pszczoły na dachu?)
  5. To miejsce do wspólnych spotkań i integracji okolicznych szkół i przedszkoli, MOPSu, do prowadzenia społecznego dialogu i debat Rady Dzielnicy, z dostępem dla osób z niepełnosprawnością.

Ogród to dopiero początek naszych marzeń! W kolejnych krokach wspólnych, nieograniczonych pomysłów są: zielony plac apelowy pod błękitnym niebem oraz szkolny amfiteatr.  Bo SP 23 to nie tylko edukacja, to miejsce, w którym chce się być i którym chce się żyć!