Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem: Tabliczkę mnożenia znamy, błędów nie popełniamy.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi znajomością tabliczki mnożenia i tym samym pomóc swoim dzieciom.
Program:
3-6.10.2022. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu i w szkole.
W domu ćwiczymy samodzielnie lub z rodzicami. W szkole będzie możliwość przećwiczenia znajomości tabliczki mnożenia na czas (matzoo) – w bibliotece i na drugim piętrze na pierwszej długiej przerwie.
7.10.2022. Szkolny turniej klas III – VIII.
• W tym dniu zamiast „dzień dobry” witamy się działaniami z tabliczki mnożenia ( 7 x 6 … równa się 42)
• Każda klasa jest drużyną biorącą udział w turnieju.
• W czasie lekcji matematyki, każdy uczeń wykonuje zadanie konkursowe.
• Komisja konkursowa oceni, która klasa wykazała się najlepszą znajomością tabliczki mnożenia.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
nauczycielki matematyki i dyrektor szkoły też nauczyciel matematyki