Doskonalenie umiejętności językowych

Akredytacja nr 2022-1-PL01-KA120-SCH-000109889

Akredytowany projekt nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000143394

Kwota grantu – 7008 EUR

Doskonalenie umiejętności językowych to nasz cel w tym roku 😊

• Kurs języka angielskiego -Teneryfa

19.02.2024 – 23.02.2024

Pierwsza grupa nauczycieli naszej szkoły odbyła szkolenie w ramach realizacji programu Erasmus Plus.  Jednym z jego  celów jest promowanie nauki języków obcych i różnorodności językowej. Było ciekawie, inspirująco i międzynarodowo.

Za nami wspaniałe doświadczenie w międzynarodowym zespole realizującym projekt Erasmus Plus. Nauczyciele zasiedli w ławkach, by doskonalić kompetencje nauczania. Metodyka kursu koncentrowała się na łączeniu różnorodnych, dynamicznych zajęć zarówno w klasie, jak i w mieście oraz w plenerze, co sprawiło, że ​​uczenie było znacznie przyjemniejsze  i bogatsze o element zanurzenia się w kulturze  Hiszpanii.

Podczas kursu omawialiśmy różne strategie  dostarczania treści. Duży nacisk położony został  na uczenie się poprzez działanie,  grywalizację i pracę zespołową.

Poznawaliśmy również walory przyrodnicze i krajobrazowe wyspy.

Były również zajęcia na  świeżym powietrzu i wykorzystanie języka w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych.

To była świetna przygoda z  nauczaniem i uczeniem się. To pierwszy komponent realizowanego w naszej szkole  programu Erasmus Plus. Otrzymaliśmy certyfikaty i podsumowaliśmy zajęcia.

• Wpływ mobilności na pracę z uczniami

Podczas szkolenia przekonaliśmy się,  jak można wykorzystywać naturalne  sytuacje komunikacyjne i dostosować je do różnych preferencji edukacyjnych w krajach uczestników kursu. Skłoniło nas też do refleksji na temat sposobów łączenia własnej wiedzy i doświadczenia, aby dostosować się do każdej sytuacji w klasie.   Podczas szkolenia zaakcentowane zostało pozytywne podejście do wszelkich działań i zrozumienie, w jaki sposób inteligencja emocjonalna może wpłynąć na nastrój uczniów, ich chęć do działania i wyzwolić radości z uczenia się.

Mając tak wielu uczniów różnych narodowości (Filipiny, Węgry, Białoruś, Ukraina) w naszej szkole, nasi nauczyciele wykorzystują zdobytą wiedzę i nowe umiejętności językowe organizując ciekawe zajęcia i wydarzenia, tworząc multikulturową społeczność szkolną.

• Efekty pracy uczniów i nauczycieli

Warsztaty kulinarne

Co jest kluczem do sukcesu? Praca zespołowa! Podczas warsztatów kulinarnych organizowanych w naszej szkole, na Stacji Przysmaków Nasi kucharze mierzyli się z przygotowaniem potraw  z różnych stron świata … i znów zrobiło się międzynarodowo.

Projekt Multi Schoolti Art. – czyli warsztaty dotyczące wielokulturowości.

Efektem rozważań o wielokulturowości był wykonany przez dzieci MURAL na zewnętrznej ścianie naszej szkoły. Chcemy, aby Szkoła nr 23 była postrzegana jako miejsce przyjazne, otwarte, tolerancyjne i twórcze.

Kolorowe piątki

Wspólnie „zwiedziliśmy” Europę, Azję, Australię i Oceanię oraz Amerykę Północną. Poznawaliśmy różnorodną kulturę i zwyczaje jej mieszkańców. Na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać kowboi, Indian, Innuitow, mieszkańców Meksyku, Kuby oraz innych państw.

Tydzień Różnorodności Kulturowej

Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat innych państw, ich mieszkańców, kultury oraz zwyczajów.